1. ucube mutant bir araçtır.

  bak 911'i anlarım, estetik bulurum. ferdinand porsche'yi, volksvagen beetle'la (vos vos) porsche arasındaki ililşkiyi de bilirim. ama bu cayanee bildiğin ucube. hem ayranım dökülmesin... kafasıyla üretilmiş, tam bir burjuva görgüsüzlüğü.

  sanırsın dağ bayır geziyorlar, cip ihtiyacın varsa alısın bi toyota land cruiser, land rover o da olmadı lada niva jeep wrangler. spor araba mı, alırsın audi, 911 falan. ama cayanee ne bilader.

  boşuna doğayı kirletiyorlar.

  bugün otobüs şoförünün mallığına geldi hehalde, park halinde bi tanesine değdirmiş. oh dedim proletaryanın intikamı. neyse, sahibi geldi bi tane abla. önce cellaleniyormuş meğerse teknik kontrolün vaktini de geçirmiş suspus oldu tabi (cezası var çünkü). 20 dakika beklettiler bizi ama.

  yemesini de bilmiyor kodamanlar.
 2. geleneksel porsche imajina uymuyor, evet, ama dunya genelinde, ve ozellikle abd'de artan suv talebini (daha dogrusu cilginligini) goren vw acisindan 2002 yilinda yapilmis cok mantikli bir hamle... zaten pazarlama acisindan oldukca basarili oldugunu soyleyebiliriz.

  aslinda volkswagen tuareg'in makyajli hali olan bu arac, porsche markali en ucuz araclardan biridir, eskidikce antika degeri de artmaz. hatta hasarsiz 2004-05 modellerini 8000 euro'ya alabilirsiniz. avrupa'da tabi.

  ayni platformu (mlb) paylasan diger vw araclari icin:

  (bkz: audi q7)
  (bkz: bentley bentayga)
  (bkz: lamborghini urus)