1. valve corporation tarafından, half life motoru üzerinden geliştirilmiş 3 boyutlu puzzle-platform ve kaçış oyunu.

  oyunu story mode'da oynayabileceğiniz gibi , steam veya çeşitli topluluklar üzerinden indirebilen, kullanıcılar tarafından üretilmiş "custom map"leri yükleyerek de oynayabilirsiniz.

  oyunun en keyifli yanı "coop" modudur. edindiğiniz "custom coop map"lerde, ikinci bir oyuncu ile birlikte eş zamanlı olarak hamlelerde bulunarak bulmacaları çözmenize olanak sağlar. birlik ve beraberliği, ortak bilinci, zekayı, arkadaşlığı geliştirir.

  www.thinkwithportals.com
 2. harikulade haz veren portal oyununun 2. serisi. oyunlarla aramın pek olmamasına karşın gayet makul bir ücret karşılığında steamden alıp oynadığım oyundur. glados ve wheatley adlı iki robot oyun boyunca eşlik ediyor olacak bize.

  oynayın, oynattırın. bu beyin jimnastiğinden mahrum kalmayın.
 3. portal oyununun devamı. ilk oyun ne kadar basit kaldı ise bu oyun da bir o kadar tamam olmuş bu dedirttiriyor. aperture science ile ilgili bilmediğimiz şeyleri öğrenip, glados'la ittifak kuruyoruz.

  bir bu bir de (bkz: life is strange) benim için başyapıt.
 4. kesinlikle oynanması gereken oyunlardan bir tanesi. eğer satın alma imkanınız varsa, ki steam üzerinde 3 tl'ye kadar düşebiliyor, sakın alsam mı diye düşünmeyin derim. hayatımda oynadığım açık ara en iyi oyun.

  bitirdikten sonra, steam topluluğunun çıkarmış olduğu "portal stories: mel" modu gerçekten çok eğlenceli.

  kesinlikle deneyin derim.