• youreads puanı (3.50)
  1. modern dünyaya ve modern düzene karşı bir haykırış niteliğinde bir megadeth şarkısı. son yayınladıkları dystopia albümünden yayınlanan dördüncü video klibe sahip şarkıdır ayrıca. klibinde güzel göndermeler vardır. bir kefesinde kalp bir kefesinde para olan terazi, üzerine kül yağan beyaz saray maketi (beyaz saray dimi ya o yanlış görmedim), ellerinden kanlar akan ve tokalaşan iki takım elbiseli adam gibi.

    şarkı son derece sert ve sözlerine uygun bir alt yapıya sahip. palm mute tekniğinin verdiği gücü iliklerine kadar hissediyor insan. dave yine güzel bir sert bir vokalle karşımızda tabi. solo öncesi ufak bir durgunlaşmadan sonra dave soloya giriyor hemen ardından da kiko... şarkı başladığı riffler sona ererken dave taping yaparak insanın içinde geri sayım etkisi yaratıyor.

    son albümden en sevdiğim şarkılardan biri kesinlikle. ve megadeth'i neden diğer trash gruplarından fazla sevdiğimin de ispatı.

    ekleme: kiko'nun solosunun sonunda dave tekrar minik bir solo atarken explorer kasa yeşilli kahverengili bir gitar kullanıyor. solonun sonunda slide yaparken tekrar flying v kasa gri gitar oluyor elinde. bir saniye sonra taping yaptığı kısmın başında yine explorer'ı görüyoruz elinde sonra yine flying v kasa geliyor. arada herhangi bir ton farkı da sezemedim ben. acaba şarkının anlattığı düzenin iki yönlülüğüne bir atıfta mı bulunulmuş bu ufak hareketle merak ettim.
    jimi