1. 48 yaşında hindistan asıllı, new york savcısı. bir anda karşımıza çıktı, zarrab korkmalı mı bu savcıdan? hani amiyane tabirle sıkıyorsa korkmasın. adam 11 eylül saldırılarında da savcılık yapmış; 2008 küresel krizinde 100'e yakın bankacıyı soruşturmuş. abd' deki üst düzey bankaları ve kişileri soruşturmuş. resmi twitter hesabından da " amerikan adaletiyle yüzleşecek" demiş.

  bu adam orada ceza alırsa şayet, bizim adaletimiz tüm cihanda bir kere daha nasıl ayaklar altına alınmış olacak tekrar göreceğiz. ve o'nunla birlikte adları anılan bakanlar. neyse bu konu derin ve ayakkabı kutusuna sığacak kadar da çapsız bizim ülkemizde ama bu savcının agresif ve akıl dışı soruşturma metotlarını da bu zarrab üzerinde uygulamasını diliyorum.

  preet bharara kimdir?
 2. bundan bir kaç ay önce şöyle bir tweet atmıştır.

  "koyunlardan oluşan bir ulus, kurtlardan oluşan bir hükümet yaratır"
  ulgan
 3. karpatların zekeriya özüdür. *swh
 4. paralel, cemaatçi, hain, aşağılık savcı.

  (bkz: yersen)

  edit : imla
  mert
 5. dünyanın bir ucundan yüreğimin yağlarının erimesine sebep olmuş, daha dün adını sanını bilmezken bugün ismine sayfalarca methiyeler düzmek istediğim savcı.
 6. abdullah gül "cumhuriyet tarihinin en zor günlerinden geçiyoruz" demişti. gül, yıllardır siyasetin içinde olan bir isim, 12 eylül'e ve öncesine tanıklık ettiğini de, gözden kaçırmamak gerekiyor. bu sözü trajik bir biçimde dile getirmesi de, elbette önemli.

  savcıya gösterilen ilgi elbette bu anlamıyla trajik. devlet olarak, dünya halklarının baş belası olan amerika birleşik devletinin, sadece vietnam ve ırak'ı ele alsak, iktidar bazında değil, bir tane savcının dahi adalet hakkında konuşmaya, kati suretle hiçbir hakkı yoktur. trajik elbette zira, yanılmıyorsam cumhuriyet tarihinde bir ilke tanıklık ediyoruz ve orta doğu coğrafyasına ters bir şekilde, her daim ciddi bir anti-emperyalizmi barındıran türkiye, en dinamik kesimlerinden bile "oh olsun" serzenişleri geliyor. haksız mı bu insanlar ya da haksız mıyız? hayır değiliz. sen siyasal ikbalini, yolsuzluk davasına bağlarsan ve buradan siyaset üretirsen, sana verilecek karşılıkta bu alandan olacaktır. 30 yaşında, bir adamı yargılayamadı şu ülke, tarihsel olarak ilk defa!

  amerika yıllarca uğraşsa bu şekilde bir prestij elde edemezdi, bizim siyasi üstatlarımız altın tepside sundu bu fırsatı.

  buradan yürünecektir.

  not, savcıyı ve kişiliğini siyaset dışında tutuyorum, bu bağlamda bir ilişki atfetmiyorum kendisine, bir yanlış anlaşılma olmasın.
 7. sabah gazetesinin yaptığı habere göre parelelci olan savci.
  ama nedense sonradan haberi kaldırmışlar.
  neyseki cumhuriyet gazetesi yakalamış.
 8. bir anda türkiye halkının %50'si için adaletin umudu olmuş savcı. trajik bir halde adaleti abd'den beklemek...
 9. umudumuz.
 10. twitterda 14 kişiyi takip ediyor; üçünü yazayım, cia, fbi, rte ... ehehe
  mesut