1. http://www.advocatesforyouth.org/publications/publications-a-z/416-condom-effectiveness

  https://www.teenhelp.com/teen-sexuality/condom-use-statistics/

  prezervatif(kondom) cinsel hastalıkların bulaşmasını önlemede en etkili koruyucudur.
  ayrıca kondom doğum kontrolü için en etkili yöntemdir.

  ülkemizde cinsel sağlık hakkında ne aileler ne de devlet bilgilendirme yapmamaktadır.
  sanki cinsel ilişkiye her 5 milyon insandan sadece birisi girebiliyormuş da geri kalan insanların bu konu hakkında hiç fikri yokmuş gibi davranılıyor.

  sağdan soldan kazara denk gelip öğrenilirse öğrenilir. ki zaten eğitim sistemi insanı merak etmeye araştırmaya teşvik etmediği için insanların böyle bir çabaya girmesi de beklenmiyor.

  toplumun, gençlerimizin sağlığı kimin umrundaki... üstelik en ilginci de konu hakkında detaylı bilgisi ve eğitimi olanların bile kondom kullanmaya karşı olması. kondom kullanınca yeterince zevk alamadığını iddia ediyor olmaları ise insanın ne kadar beyinsiz bir canlı olduğunu adeta suratımıza vuruyor.

  sağlık bir kere elden gitti mi o zaman alınan zevklerin aslında o kadar da önemli olmadığı anlaşılacaktır. ancak kişi maalesef iş işten geçtikten sonra bir şeylerin farkına varıyor.

  işte bu yüzden sağlam bir devlet politikası ve eğitime ihtiyacımız var. belki imza kampanyaları başlatabiliriz. sivil topluma bu konuda büyük sorumluluk düşüyor.
  doktorlardan oluşan gönüllü bir ekibin gerekirse okul okul gezip öğrencileri bilgilendirmesi gerekiyor.
 2. atın ölümü arpadan olsun diyerek prezervatif kullanmayı reddeden bir kısım insanlarla aynı coğrafyada yaşadığımızı hatırladım. yaşı yetmeyenler google a atın ölümü arpadan olsun uğur dündar yazsın ne demek istediğimi anlarlar.
 3. zika virüsünün de cinsellikle buluştuğunun ortaya çıkmasından sonra ne kadar mühim bir icat olduğu daha iyi anlaşılmıştır. cinsellikle bulaşan o kadar çok hastalık var ki...
 4. durex en iyisidir.
 5. halk arasında kaput,şapka,başlık,susturucu,kılıfda denir.incesi makbuldür.
 6. alınan hazzı yarı yarıya azaltır. cinsel hastalıkların yanında hamilelik riskine karşı da kullanılır. korumasız ilişkide ne yaparsanız yapın hamilelik riski yine de vardır.
 7. nerede okuduğumu hatırlamıyorum ama biri incir reçeli filminin karekterlerinin varlığından bi haber oldukları şey olarak tanımlamıştı prezervatifi,bence haklı da.
 8. milyonlarca cocuğun ölümüne sebep olarak babasını sevindiren icattir.
 9. kullanım amacı cinsel ilişki yoluyla bulaşan hastalıklardan ve gebelikten korunmaktır.hiç bir prezervatif yüzde yüz koruma sunmaz sadece riski azaltır. kullanacak olan çiftler genelde alınan hazzı azalttığı için kullanmak istemeyerek istenmeyen sonuçlara sebep olabilmektedir.
  hazzı azaltmadan da korunmak istiyorsanız, diğerlerine göre daha pahalı olan, okey ultra hisset bu sorunu çözecektir.
 10. paraşüt gibidir. kullanılırken sorun çıkarırsa adrenalin tavan yapabilir.