ptt


 1. posta ve telgraf teşkilatı anonim şirketi.
  osmanlı imparatorluğu döneminde* kurulmuştur. günümüzde bünyesinde bankacılık, lojistik, sanal pazarlama vb. gibi hizmetleri sunan birimlerle halkın kendine en yakın hissettiği kurumların ilk sıralarında kendine yer edinebilmiş devlet kurumu. âdem-i merkeziyetçi yönetim anlayışından uzaklaştıkça kârını artıracağını düşündüğüm kurum. daha da gelişme göstermesi umulan kurumlardandır.

  düzeltme: web sitesi
 2. kargoları fırlata fırlata taşıyan,fiyat/performans dalında en başarısız kargo şirketi.
 3. şubeler arasında birlik olmayan kargo şirketi. indirimli kitap kampanyasını bir şubesi uygularken diğer şubesi uygulamaz. kısacası delirtir.
 4. gönderimi kaybetmiş şirketin adı.
  gönderimle birlikte 80 tane kargo içinde bulunan torbanın nerede olduğunu izah edememiş kurumun ismi.
  kimi ararsanız arayın suçlu hep diğer şube.
  ramel
 5. genelde üniversitelerle anlaşmalarla indirimli kargo göndermemizi sağlayan şirket. %50 indirimle çok fazla gönderimiz olmuştur. herhangi bir sıkıntı yaşanmamıştır şimdiye kadar. üniversitelerin birçoğu ile anlaşması olduğundan gönderiminizi bir tanıdık vasıtasıyla yaparsanız yararlanmış olursunuz.
 6. avrupa görünümlü arap kafasını yaşıyorlar. kargo gönderimlerinizde "bizim poşetimiz yok, kalmadı" diyebiliyor, arka taraftan buldukları bir market poşetini sallayarak gelip muhteşem bir buluşa imza atmış gibi yaparak "buna koyup bantlayalım mı?" diye sorabiliyor, sizin boş bakışlarınıza aldırmadan gönderinizi poşetleyip* "çok iyi oldu, oldu oldu" diye de ikna etmeye çalışıyorlar...adamlar çalışıyor ama çalışırken ne içiyorlar onu çözemedim daha...dün başıma gelen sanırım fragmandı, asıl film o poşetli kargoyu kaybederlerse başlayacak.
  mesut
 7. kitap gönderimlerinde aşırı güzel fiyatlandırması var. genel olarak bütün devlet kurumlarına anti patim var. ptt de dahil. fakat kargo konusunda kullandığım bu kurum beni gayet memnun ediyor. hiçbir terslikle karşılaşmadım. ulaşım ve hasar görme konusunda da sorun yaşamadım. hatta yarın hem yurtiçi kargo hem de yurtdışı kart göndereceğim.
 8. cehaletimi mazur gören ama telefon, ptt'den ayrılmadan önce ptt'nin açılımı "posta telgraf telefon" şeklinde değil miydi? türk telekom özelleştikten sonra pt olması gerekmiyor mu? o sondaki t harfi itilmiş ve örselenmiş oldu onun orada işi yok artık. gönlü orada kalmış ama araplara satıldı. işin içine kargo girdiğine göre sen artık ptk'sın. ptt ise gönlümüzdeki yaraya atılmış bir jeton tanesi artık.