• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (10.00)
Yazar ilban ertem
puslu kıtalar atlası - ilban ertem
karanlığın, yılankavi sokakların, demkeşlerin, paranın hüküm sürdüğü galata’nın, karın deşip boğaz kesen, husye burup göz çıkartan hikâyelerin, zagon üzerine öttürenlerin, bahtsızların, yolcuların, rüya görenlerin, maceracıların şehrindeyiz. uzun ihsan efendi’nin yedi iklimde, dört bucakta, yeraltında ve yerüstünde gezinen dünya atlasında… ihsan oktay anar’ın unutulmayan ilk romanı puslu kıtalar atlası, bu defa ilban ertem’in masalsı çizgileriyle çizgi roman olarak karşımızda. beş yıl süren, kolay anlatılamayacak bir emek, tutkuyla dolu bir sadakat, civa gibi bir sayfadan diğerine akıp giden ustalık… ilban ertem, türkçe edebiyatta eşi benzeri olmayan bir uyarlamayla magnum opus’unu gün yüzüne çıkarıyor. oyunbaz ve zifiri… büyük bir “resimli roman”. (kitapyurdu)
  1. puslu kitalar atlasinin cizgi romani yapiliyor dedikodusu ciktiginda cok sevinmistim. uzun bir bekleme suresinin sonunda bu mukemmel esere kavustum. biraz acele edip ilk baskisina kavusmak istedigim icin ilk baski hatalarini kabullenebiliyorum ama bu mukemmel eserin neden hala filminin yada animesinin yapilmamasini kabullenemiyorum. elinizde boyle bir kurgu ve dunya varken neden baska konularda yuzerler anlamam. (bkz: ilban ertem) cok titiz bir calismaya imza atmis uzun ihsan efendinin dunyasini oyle guzel aktarmisti beni benden aldi.
    bonus

    bu arada basligi nasil yazacagima karar veremedim. cizgi roman diye bir secenek yok o yuzden yazar yerine cizerin adini yazdim. affola.