1. erdoğan’ın ne yapıp edip gündemi değiştirmesidir efendim. redhack’in yayınladığı berat albayrak e-mail sızıntısı örtbas edilmiştir, dolar’ın 3₺’yi görmesi örtbas edilmiştir...

  “15 temmuz türk milletinin ikinci bir kurtuluş savaşı’dır bunu böyle bilelim. 1920’de bize sevr’i gösterdiler, 1923’te lozan’a razı ettiler. bağırsan sesimizin duyulacağı adaları verdik. oralar bizimdi. oralarda bizim hâlâ camilerimiz var. ama şu anda hâlâ ege’de kıta sahanlığı ne olacak diye konuşuyoruz. hâlâ bunun mücadelesini veriyoruz. işte o anlaşmada masaya oturanlar sebebiyle. o masaya oturanlar o anlaşmanın hakkını veremediler. veremedikleri için bunun sıkıntısını yaşıyoruz”

  https://twitter.com/t24comtr/status/781412338989731840
 2. 24.07.2016 tarihli beyanı "bu anlaşma, yeni kurulan devletimizin tapusu niteliğindedir" iki ay sonra gelinen nokta bu şimdi bu durumda ya gündem değiştirme çabası var veya hafıza problemi yaşıyor.
 3. bu ; einstein'ın görelilik ilkesinin bir "zafer"i.
 4. kimin ağzından çıktığı ne amaçla söylendiğini belli ediyor etmesine de, bir iett futbolcusunun ağzından çıktığından umursamadığım açıklamadır. kafası fesli deliye de tarihçi diyorlar mesela. akıl hastası olduğuna dair raporu olan birinin televizyon kanalı var. jet fadıl on yüz bin milyonuncu kez insanları dolandırabiliyor.

  bu da çıkmış adaların hesabını kurucu babalardan soruyor işte. elindekiler her gün işgal edilirken hem de.
 5. kendi yönettiği dönemde ata mirası süleyman şah türbesinden tasi tarağı toplayıp kaçtıklarını, vatan toprağını teröristlere bıraktığını unutan kişinin beyanidir.

  ayrıca tabii ki yine gündem değiştirmektir maksat. asıl mevzu ohal in uzatılması ama muhalefet cephesinin buna itiraz edeceğini sanmıyorum.
 6. kendisinin şöyle de bir açıklaması mevcuttur

  rte'nin lozan açıklaması

  şimdi hangisi doğru kardeşim. bu kadar atatürkçülük, demokrasi naralarından sıkıldı sanırım. gerçekten bıktım artık senin bu yaptıklarından
 7. süleyman şah türbesini taşıyan birisi için başarısızlıktır.
  orada bulunup bu ifadeleri alkışlayanlar en hafif tabirle vatan hainidir.

  lan orada senin devletinin tapusuna, güvencesine cahilce laflar ediliyor ve sen alkışlıyorsun gerçekten tebrikler.
 8. sayın cumhurbaşkanının 2 ay önce söylediklerini dikkate alırsak cümlesinin öznesi yine kendisi olan ifadesi.
 9. internette bi yerlerde denk geldim, bu konuyla ilgili şöyle yazıyordu:

  "domates satamayınca rusya'dan özür dileyen adam lozan'ı beğenmiyor."
 10. ismail saymaz , lozan bir zafer değildir diyenlere karşı çok güzel cevap vermiş. sonuna kadar dinleyip dinletiniz efendim. buyrun