1. her yeni albümünde daha iyi işler çıkaran ingiliz alternatif rock grubu.
 2. özellikle karma police , street spirit gibi şarkılarıyla gönüllere taht kurmuş ayrıca wall street journal eylemlerine destek vererek gönüllerdeki tahtı sağlamlaştırmış süpersonik bir rock grubu.
 3. ok computer albümü açıkça en iyi radiohead albümüdür. hatta bir çok insana göre gelmiş geçmiş en iyi albümlerden biridir. radiohead dinledim demek için bu albümü baştan sona bir kez dinlemenizi tavsiye ederim. kimine göre bu albümün en iyi şarkısı karma police yada paranoid android olsa da, bu konuda benim tercihim "exit music (for a film)" olacaktır.
 4. efsanevi vokali thom yorke ile bizleri üze üze ev sahibi olmuşlardır

  björk ile güzel bir düete de sahiptir

  videotape en sevdiğim parçalarıdır
 5. björk ile bir düete sahip olmayan gruptur. kim bilir, belki yeni albümde. işbu albümün haziranda çıkacağı açıklamıştır, yani bir aksilik çıkmazsa. ismi henüz dokuzuncu albümdür.

  müziğin seyrini belirlemiş veya bu seyrin merkezine yakın bulunmuşlardır. canlı performanslarının müzikal kalitesi, thom amca'nın saykodelik vokalleriyle ve ekibin elektronik müdehalesiyle efsane mertebesine ulaşmıştır.

  hadi tuhaf bir solo dinleyelim: just
  bugün dumana boğulcam: jigsaw falling into place
  yataktan günlerce, hatta büyüyene kadar kalkmayacağım: go slowly
  babam barışmak için yatağa gelmedi, hadi ölelim artık: everything in its right place
 6. pazar gününden beri internet ortamından yok olmuş gruptur. kaynak
 7. Her albümde yaptıkları tarz değişiklikleri ile sinyalleri giderek artan yeni albümleri için bir ipucu olarak yepyeni, fırından yeni çıkmış single Yayınlayan efsanevi grup.
  Merakla beklenmektedir.
  dlg
 8. benim için dünyanın en iyi grubu.yakında albümü de çıkıyor.daydreaming ile ruhumu okşamış bile.

  seviyorum be
  self
 9. bugün "a moon shaped pool" albümünü yayınlamışlardır. buradan dijital olarak mp3, wav formatında, basılı olarak cd veya vinyl şeklinde satın alınabilir

  albüm 11 şarkıdan oluşuyor, tanıtım şarkıları ilk iki şarkı. yani reklam için özel bir seçim değil sıradan verelim şeklinde düşünmüşler, mantıklı.

  müzikal olarak yüksek kaliteli içeripe sahip. isimlerinin verdiği imkandan faydalanarak yaylıları fazlaca dahil etmişler, elektroniğe tesla gibi hükmetmişlerdir. ancak tek bir solo elektro gitarın olmaması üzücü.

  21 mayıs'ta heineken music hall'de turları başlıyor. amsterdam'da bir coffee shop'a uğrayıp: "i wanna something gets me high" dediğinizde elinize kekinizi verip bu konsere gönderirler.

  bu albümle müziği taşıdıkları konum eyvallah dedirtir. birçok amcamızca yılın albümü seçileceğini söyleyebilirim. dinledikten sonra hadi evrimi inkar edin sizi allahsızlar!

  not: ful stop favorimdir. harika bir geçişle ritm hızlanır ve ince vokaller duyulur.
 10. gelmiş geçmiş en önemli alternatif rock gruplarından biridir.
  benim favori grubumdur orası ayrı ama dünyanın en iyi grubu diyemem.
  çünkü rock çok çeşitli bir tür. radiohead de en az dokunulmuş kısımları ile daha çok ilgileniyor bu türün.
  mesela blues gamı nerdeyse hiç yok radiohead'de.
  zaten ed o'brien bir röportajda beni gitar konusunda (*:u2)'nin (*:edge)'i çok etkiledi demiş. onun için gitarda virtüöziteden çok sound önemli. yani diyor ki ben gitarla ne kadar zor partisyon yapabilirim'i değil ne kadar farklı ton elde edebilirim'i başarmaya çalışıyorum.
  bu yüzden ed ve jonny sıradışı gitaristlerdir.
  ed efekt pedallarıyla çok haşır neşirdir. jonny de deneysel partisyonlar yazar.
  thom zaten falsetto ile karışık vokal yapar. colin de görevini yerine getirir hatta bestelere büyük katkısı vardır. phil ise kesinlikle küçümsenemeyecek kadar iyi bir davulcudur.
  inanmayan (*:amnesiac)'taki davulları dinlesin.
  aslında sabaha kadar konuşurum da grup hakkında, şimdilik böyle olsun.