1. hasköy'de haliç kıyısında bulunan; daha kapısından içeri girer girmez sizi dev uçakların, helikopterin, fenerbahçe vapuru' nun karşıladığı; dolu dolu bir müze.. bir gün yetmez diyorlardı da inanmıyordum gerçekten; yetmedi.

  eski arabalar, oyuncaklar, gemiler, trenler, bisikletler, ev eşyaları,saatler, atatürk köşesi, rahmi koç' a ait özel eşyalar...sayılamaz hepsi belki bir seferde ama görmek; gezip dolaşmak; çocuklarınızı alıp gitmek varsa onlarla zaman geçirmek; denizaltına inip değişik bir heyecan yaşamak..

  ne yalan söyleyeyim ben eski araba meraklısıydım; o arabaları gördükçe çocuklar gibi mutlu oldum. ha bir de trenler..


  bir kaç not:

  * denizaltına çok kilolu iseniz girmeniz zor olabilir. kimi yerde daracık geçişleri var, merdiveni dik. ayrıca klostrofobiniz varsa da ki benim yok ama ben bile fena oldum zor olabilir.

  * bir kaç farklı küçük binadan oluşuyor. *

  * fotoğraf çekmek yasak değil bol bol çekebilirsiniz, denizaltı hariç.

  hala görmediyseniz görmekte fayda var. yakıcı yaz sıcağında serin serin gezilecek bir mekan.
 2. bayramda istanbul'dayım ama ne yapacağım canım, diye düşünmek yerine göz atmanız gereken yerlerin başında geliyor bence. 1 haziran itibariyle de iki yeni bölüm eklenmiş ki bu daha da ilginizi çekebilir.

  bunlardan ilki retro rally. mustafa koç’un gençlik yıllarında ilgilendiği ralli sporuna dair, türkiye’deki tarihini 18 efsane pilotun 25 aracının sergilendiğini görüyoruz. bir diğeri ise yine mustafa koç' un model uçaklara olan düşkünlüğü sonucunda ortaya çıkan "yerden göğe" keyifli uçuşlar...
 3. görünce "aa ben orayı biliyorum" diye tıkladığım, yorumlardaki "istanbul" ifadelerini görünce yıkıldığım başlık :p

  ankara'da, ankara kalesi ile anadolu medeniyetleri müzesi yakınında da bir rahmi koç müzesi mevcut .

  güncel ürünleri içeren bölümü dönem dönem değiştirilmekte sanırım; ilk gittiğimde minyatür odalar diye çok sevimli bir kısım varken, daha sonraki gidişimde maketler üzerine(*:o da sevimliydi ama bir alex değildi ;d) bir bölüm vardı.
 4. kışın barına, yazın restoranına mutlaka gidiniz.