• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (7.00)
rat race - jerry zucker
2001 amerikan yapımı parodi, absürd, komedi filmi. ülkemizde "tabana kuvvet" adıyla yayınlanan filmin başrollerinde breckin meyer, cuba gooding jr., whoopi goldberg, john cleese, rowan atkinson gibi ünlü isimler var.

donald sinclair (john cleese) las vegas'ın en sıradışı eğlence merkezlerinden birine sahiptir. dünyanın en zengin adamlarına hizmet eden sinclair onları eğlendirebilmek için hiç denenmemiş oyunlar yaratıp bu günah şehrinin daha önce görmediği tarzda orijinal eğlencelere imza atmaktadır. böyle günlerden birinde las vegas'ta bulunan bir grup milyarder eğlenmek için yeni bir şeyler aramaktadır. sinclair'la birlikte yeni bir oyun kurarlar ve bu oyunun kurallarına göre altı grup yabancı, las vegas'tan silver city'e kadar birbirleriyle yarışacaktır. sıradışı kurallarla örülü bu oyun katılımcıların başlarına olmadık sorunlar açarken izleyenler için farklı bir eğlence anlayışına hizmet eder. (beyazperde.com derlenmiştir.)
  1. jerry zucker'ın zaz ekibinden ayrı olarak çektiği filmlerden biri. kadrosu çok geniş ve ünlü olan bu filmde de absürd komedi öğeleri mevcut. amerika'da pek fazla iş yapmayacak esprilerle avrupa'da iş yapmayacak esprilerin çarpışması gibi bir film bence. bazı bölümlerin komik olmadığını itiraf etmeliyim; fakat genelde konu olarak sürükleyici bir film. en azından oyuncular filmi kaldırıp götürüyorlar.