1. bilindiği üzere en başından beri diploma tartışması almış başını gidiyordu. odatv'nin haberine göre yıllıklarda erdoğan'ın ismi geçmiyor. bu durumda cumhurbaşkanlığı için gereken üniversite mezunu olma şartını sağlamadığı için görevden alınması gerekir. kim alır şimdi bu adamı görevden? kimse. böyle devam.

  (bkz: şaşırtıcı olmayan gerçekler)

  odatv haberi
 2. cumhurbaşkanı olmasına engel olmamıştır.
 3. gerçek olabilir. ama "benim var da ne işe yarıyor" dedirtmiştir.
 4. kimseyi şaşırtmayacaktır. daha vahimi ülkemizde diploma dediğimiz şeyin pul olmasıdır. akademik tıkanma dedikleri konu sanırım. alternatif bir eğitim biçimi de var. nasıl bir yüksek lisans veya doktora öğrencisi profesörlerin yanında ve gözetiminde alana hazırlanıyorsa bu insanlar da bazı insanların tedrisatından geçmiş olabilir. eğitim karmaşık bir konu. her şeyin örgün eğitim kapsamında olması gerekmiyor sanırım.
 5. diplomanın hiç bir şey ifade etmediği durum.
  ayrıca yıllardır okul arkadaşları aranır ve bulunamaz. bugün itibariyle okul yıllığında da olmadığı kanıtlanmıştır.
 6. oğlum çok kurcalamayalım mazallah üniversiteye kayyum atanabilir.böyle devam sıkıntı yok..
 7. cehaletin alkislandiği bir toplumda yaşıyorsanız üniversite okumamak okumaktan çok daha büyük avantajlar sağlar şöyle ki her konuda bir fikir beyan edebilir her konuda bilgili olabilirsiniz kurtaji da dini de siyaseti de futbolu da eğitimi de siz bilirsiniz siz.hatta eğer güzel konuşursanız cumhurbaşkanı bile olabilirsiniz
 8. bilinen bir şeydi zaten. rte 1954 doğumlu. unv. bitirdiği yıllar 1980 ler olsa. o yıllarda unv. mezunu adam mumla aranıyor. bulunan hemen devlette bir müdürlük vs ile işe başlıyor. hele rte gibi ekonomi iktasat vs. mezunu isen maliye bakanlığında hemen yarın işe başlarsın. o yılların durumu bu. lakin rte ne yapmış o zamanlarda; iski de işçilik yapmış. buradan bile belli unv. mezunu olmadığı. bunu herkes biliyor, lakin kimse bir şey yapamıyor. adam devleti soydu soğana çevirdi. bakanı canlı yayında herşeyi erdoğanın talimatıyla yaptım. onun da istifa etmesi gerekir dedi. noldu? yerel seçimlerde oyunu arttırdı. cumhubaşkani seçildi, genel seçimde hiç almadıkları oyu aldı. böyle bir halk olduktan sonra, unv mezunu olmadığı ispatlansa ne olur?
 9. büyük ihtimalle doğru haberdir. işin kötü tarafı olsa ne olur olmasa ne olurculuktur. çünkü şu an türkiye'nin 15 yaş ustu nüfusunun yaklaşık %65 i orta okul ve altı eğitim düzeyindedir. yaklaşık 3 milyon insan hiç okuma yazma bilmez. 7 haziran ve 1 kasım seçimlerinde bunların 2.5 milyonu oy kullanmıştır. üniversite eğitimi almış ya da bu eğitime değer veren biri bu kesimden bu kadar oy alamaz, sizden biriyim havasıyla. çünkü hava değildir ve onlardan biridir.
 10. cahil cesaretinin, cahillik kısmını gerçek anlamda kanıtlayan hede.
  (bkz: sen kimsin ya)