1. insanın öldükten sonra başka bir bedenle dünyaya tekrar geldiği inancı.
 2. reenkarnasyona inanan bir çok insan var. ne hikmetse hepsi önceki hayatlarında prens, lord, prenses, vs olduklarını düşünüyorlar.
  ve bir çoğunun ilginç bir yönü var mesela mevlana müzesi gibi yerleri gezerken garip titreşimler hissediyorlar. ne olduğunu açıklamıyorlar ve orada geçmişe ait bir şeyler yaşadıklarını düşünüyorlar.
  bu reenkarnasyona uğramış insanların bir tanesinden duymadım ki sıradan bir insan olsunlar. ha şimdi aramızda sıradan halleriyle yaşıyorlarsa onu bilemem.
  ilginç!
 3. bu inanca göre şu an ki yaşamımız bir önceki yaşamımızın sonucu, bundan sonraki yaşamımızın nedenidir.yani kişi bu hayatta aç,sefil,fakir,kötü bir yaşam sürüyorsa daha önceki hayatında yapmış olduğu yanlışların cezasını çekmekte ,zengin,rahat,güzel bir yaşam sürüyorsa daha önceki hayatında yapmış olduğu iyiliklerin sefasını sürmektedirler.fakat burda ölçüt ne ? bir insanın zengin olması o insanın huzurlu bir yaşam, fakir olması da o insanın huzursuz bir yaşam sürdüğünü göstermez.
  lapis
 4. belki teknoloji ilerledikçe mümkün olacak şey. şu anda öldükten sonra vücutları veya kafaları dondurulmuş olan binlerce insan(?) var. kendilerini tekrar diriltecek teknolojinin gelişmesini bekliyorlar. param olsa hiç düşünmezdim katılırdım bu kervana.