1. insanın öldükten sonra başka bir bedenle dünyaya tekrar geldiği inancı.
 2. reenkarnasyona inanan bir çok insan var. ne hikmetse hepsi önceki hayatlarında prens, lord, prenses, vs olduklarını düşünüyorlar.
  ve bir çoğunun ilginç bir yönü var mesela mevlana müzesi gibi yerleri gezerken garip titreşimler hissediyorlar. ne olduğunu açıklamıyorlar ve orada geçmişe ait bir şeyler yaşadıklarını düşünüyorlar.
  bu reenkarnasyona uğramış insanların bir tanesinden duymadım ki sıradan bir insan olsunlar. ha şimdi aramızda sıradan halleriyle yaşıyorlarsa onu bilemem.
  ilginç!
 3. belki teknoloji ilerledikçe mümkün olacak şey. şu anda öldükten sonra vücutları veya kafaları dondurulmuş olan binlerce insan(?) var. kendilerini tekrar diriltecek teknolojinin gelişmesini bekliyorlar. param olsa hiç düşünmezdim katılırdım bu kervana.
 4. burma günleri kitabında ikinci reenkarne hayatlarında kurbağa ya da fareye dönüşeceklerine inanan insanlar vardı. eğer ilk hayatlarında kötü insan iseler iki seçenekleri var kurbağa ya da fare olarak dünyaya dönmek...
 5. önemli olan yaşanmışlıkları hatırlamaktır. ben ben olmadıktan sonra ve beni ben yapan anıları hatırlamadıktan sonra bir milyon kez dünyaya gelsem ne olur ki? bir anlamı yok bence.
  papa