• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.50)
remember - atom egoyan
“başka bir dünya” filmi ile oscar adayı olan yönetmen atom egoyan'ın filmi hatırla'nın başrollerini christopher plummer, martin landau, dean norris ve bruno ganz üstleniyor.
hafızası ile ilgili sorunlar yaşayan yaşlı zev’in acıklı hikayesini anlatan film bir dramı temel alıyor. zev, 70 yıl önce amerika’da sahte bir kimlikle yaşayan nazi bekçisinin, ailesini katlettiğini keşfediyor. tüm zorluklara rağmen zev, bakım evindeki yaşlı arkadaşı max’in de yardımıyla çok gecikmiş olan adaletin sağlanmasını görev ediniyor. bu olayları ise şaşırtıcı tesadüflerle dolu kıtalararası bir yolculuk takip ediyor. zira zev bu süreçte en büyük düşmanının kendi hasarlı hafızası olduğunu öğreniyor.
 1. gösterime girmesiyle gitmesi bir oldu.
  fırsat bulup izleyen herkesin "unutamayacağı" bir film olacağını garanti edebilirim.

  (bkz: ararat - atom egoyan)
  mesut
 2. oldukça narin bir konu, uzun süren bir kin, sabır ve son demlerin anlatıldığı, vurucu son ile biten, sakin ama travmatik bir yapım.

  geçmişe attığımız ve derinlerde kalması için çaba sarfettiğimiz kötü anıların, sinsice bize ettiği...

  "bir yalanı yeterince tekrar edersen, sen bile inanırsın."

  etkileyici bir film.
  bence imdb puanı 8.0 hakediyor. ama belki de puanının 7.4 olmasının nedenlerinden biri de, son sahnenin biraz kısa kalmış olmasıdır?!
 3. intikam soğuk yenen bir yemektir sözünün film hali. etkileyici bir hikaye ve sağlam bir finali olan film.
  christopher plummer' in oyunculuğu çok iyi rahmetli dedeme çok benziyor dedemi izliyormuş gibi oldum.

  film de nazi propaganda bakanı goebels'in "yalan" stratejisinin etkilerinide yine hikayenin bütününde ve başrol karakterin yaşadıklarında da görmek mümkün.