1. kadıköy'de bir bar. sırtını rexx'e ver, tam karşıdaki sokağa gir. oradan 50 metre yürü hemen solda erken saatte ucuz bira içebileceğin elit mekana vardın. bira fiyatları saatte göre değişiklik gösteriyor 6 dan sonra 7 lira 7 den sonra 8 liraya bira içebilirsiniz. ayrıca çarşamba günleri tüm viskilerin de 5 tl indirim yapıyorlar. girişteki bar ortamıyla da size karşı cinsle tanışma şansı veren bir mekandır. alt katında bazen parti veren ve bu zamanlar çok kalabalık olur. partileri sitesinden takip edebilirsiniz. bunların dışında ortalama fiyatı olan müziklerinde jazz ve blues ağırlıklı olan arkadaşlarınızla güzel vakit geçirebileceğiniz kadıköy'ün güzel mekanlarından bir tanesidir.
 2. başlığı görünce yok artık dediğim mekan. sonra başlığı açan yazarın meğerse onu oraya götürdüğüm yazar olduğunu görünce, o hissiyat gitti tabi. velhasılıkelam mekan resmen gizlenmiş gibidir ama müdavimleri çoktur. hafta içi günleri boş olduğu zamanlarda bile ciddi anlamda tanıdığınız-tanışabileceğiniz insanlar görebilirsiniz. üst katta mistik bir barı, ortada barmen alanı ve çevrede masalar vardır. alt katı sıradan kafelerden farksızdır, nezih bir aile ortamıdır bazen, bazen liseli gençlerin takıldığı genç mekanı. ancak benim gördüğüm eksiklik ve kötü yönleri şunlardır;

  -sigara içen içmeyen biri olun üzerinize sigara kokusu sinebilir.
  -geldiğiniz de ne istediğinizi sorarlar ama ikinci birayı isteyecek birini bulamayabilirsiniz.
  -çalışan sayısı az olduğundan olacak ki fıçı bira fiyatları, şişe bira fiyatlarından pahalıdır.
  -sohbet açısından güzel ortamdır ama yeri geldiğinde yer bulamazsınız ve gürültülü olabilir.
  -mekanın belli başlı kuralları yoktur, köpek ile de giren olur, sesli konuşanda, bir sigara sönmeden diğerini yakan da, bunlardan dolayı sakin zamanlarda gitmek size daha çok keyif verebilir.
  -çarşamba günleri viskiler 5 tl daha indirimlidir.

  şimdilik aklıma gelenler bunlar, burayı bulamayan veya gitmek isteyen youserlar var ise nerdeyse haftamın yarısının burada geçiyor olmasından dolayı eşlik edebilirim.