1. 2007'yılında (bkz: arsenal) (bkz: feyenoord) ' dan transfer etmiştir. futbol hayatına kanat olarak başlayan (bkz: uçan hollandalı) 'nın adı günümüzde (bkz: manchester united) ' de oynamaktadır adı (bkz: fenerbahçe sk) ile de anılmakta.. hatta bazı haber kaynakları 4 yıllık anlaşıldığını söylüyor.
 2. nani açtı van persie vurdu kaleci yalnızca bakıyor...
  (bkz: rüya gibi)
 3. son anda herkese feyk atıp fikret ormanla anlaşma imzaliyacak hollandalı beşiktaşın yeni golcüsüdür
 4. uzun bir aradan sonra beni heyecanlandıran transfer. gelmesine çok sevindim. dünyanın sayılı forvetlerinden. yaşı 32 olacak olsa da rahat 2 yıl takıma katkı sağlar bu adam. forma satışları başlasın, ilk işim rvp'nin formasını almak olacak.
 5. yaz aylarıydı.
  media da van persie haberleri çıkmaya başlamıştı.inanamadım fenerbahçemizin adının böyle büyük bir futbolcuyla yan yana gelmesi.hayatımdaki sorunların arttığı bir dönemde van persie'nin gelme ihtimali umut ışığı olmuştu resmen.onla yatıp onla kalkıyordum.ha geldi gelicek,gönlümün efendisi.
  ve sonun da oldu.geldi.reel forvetler arasında ilk 5'te olan robin fenerbahçedeydi.
  feneriuma gidip formayı üstüme geçirmiştim.böyle bir mutluluğun tarifi olamaz.
  onu artık kadiköyde çubuklu formayı terletirken izliyoruz.
  emeği geçen herkese teşekkürler.
  leo
 6. bu oyuncu hiç yaşlanmasın hep fenerbahçe'de kalsın ve hep gülsün istiyorum. arsenal zamanından beri takip ettiğim ve en sevdiğim futbolcudur kendisi.
  rvp
 7. hollanda kadrosuna çağrılmayan,saçlarını boyatan futbolcu.
 8. (bkz: müzmin yedek)
  (bkz: semih şentürk)
  şakası bir yana, profesyonel futbolculuğu egosuyla çatışma halinde olan kişi. he adam dünyanın en büyük kulüplerinden birinde, koca bir dönem boyunca gol yükünü omuzladı, o ego yapmayacak da ben mi yapacağım ayrı bir konu. ancak bir galatasaraylı olarak hep kulübede oturmasını isterim. çünkü eğer yönetimin aklı başına gelir de düzenli oynamaya başlayacak olursa, kariyerinin en kötü zamanlarını yaşarken alınan snejder gibi takımın kilit oyuncularından biri olmasından korkuyorum.
  (bkz: ilk 3 gün ben de destekledim)