1. 1vs1, 2vs2, 3vs3 ve chaos (4vs4) formatlarında, esprili detaylarla araçlarınızı modifiye ederek, hoplayıp zıplayarak oynadığınız futbol temalı oyun. arkadaşlarla girdiğinizde çok keyifli bir hal alıyor. steam üzerinden satışı yapılan oyunun ilk dünya şampiyonası da (75.000 dolar ödüllü) yakın zamanda hayata geçirilecektir.

  tabi ki casual oyunların yanında ranked oyunlar da mevcut, bu modlarda level atlayarak daha güçlü rakiplerle daha az gol ihtimalli maçlar yapmanız mümkün.

  en başlarda oyun çok sıradan gibi görünse de, nitro (boost) kullanarak uçmalar, çok kritik kurtarışlar yapmak falan biraz oyuna alıştıkça yapılabilen cool hareketler ve oyun yaklaşık 15-20 saatlik oynama süresinden sonra çok daha teknik ve taktik üzerine kurulu oyun anlayışına sahip olabileceğiniz eğlenceli bir zaman geçirmenizi sağlıyor.

  peşin not : tutorialları yapmadan oyuna girmemenizi tavsiye ediyorum. başlangıçta rankınız rookie olacağından çok absürt skorları ve oynanma tarzları olan maçların içinde kendinizi bulabiliyorsunuz. bu bol gollü maçların, bol gol yiyen takımdan ziyade atan kısmında yer almak için tutorialları incelemenizde fayda var.

  edit : imla
  kimbo
 2. Kimse bilmeyip orjinal bir fikir sansa da , ilk TheSimpsonsda karşımıza çıkmış nane...
  SimpsonsRocketLeague
 3. unreal motoru ile desteklenen, arabalı futbol oyunudur.

  5 haftada 168 saat oynamış biri olarak söyleyebileceğim; oyunun inanılmaz eğlenceli olması ve bağımlılık yapması. kendinizi bir kez kaptırdınız mı başından kalkamıyorsunuz.

  oyunların 5 dakikalık olması ayrı bir güzellik. kaybetseniz de koymuyor ve hemen bir başka oyuna geçebiliyorsunuz. oyunlar ne kadar kısa olsa da oyunun uçma mekaniklerini çözmek epey vaktinizi alacaktır. kronovi, kuxir gibi profesyonel oyuncuların tadında uçabilmeniz için rahat beş, altı ay belki daha fazla antrenman gerektiği kanaatindeyim.

  topluluğun genel olarak çok kibar olduğunu söyleyebilirim. aşırı öfkeli tiplerle çok ama çok az karşılaştım.

  reklam gibi olacak ama alırsanız pişman olmazsınız.
 4. aylar önce linux versiyonu çıkacağı söylenmiş olmasına rağmen hala sadece windows üzerinde oynanabilen oyun. en son valve'ın bunun üzerinde çalıştığını söylemişlerdi ama ortada somut bir şey yok.