• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (7.00)
ruhdöveni - margaret weiss
bir büyücünün ruhu büyünün potası içinde eritilip şekillendirilir.
raistlin majere, büyü öğrenmesi için onu bir okula kaydettiren başbüyücüyle tanıştırıldığında, altı yaşındadır. orada, tanrıların armağanına ve yeteneğe sahip, ancak acı çekmiş oğlan, büyüyü kurtulu-şu olarak görmeye başlar. onun üzerinde kararan gölgelerin ansalon’un tamamnıa yayılmakta oldu-ğunu anlayanyüksek büyücülük kulesi’ndeki büyücüler gizlice onu izlerler.
en sonunda, raistlin bir büyücü olabilme idealine yaklaşır. ancak bunun için önce yüksek büyücü-lük kulesi’nde korkunç bir sınav’dan geçmelidir. tüm hayatını sonsuza dek etkileyecek bir sınav. . .
. . . eğer hayatta kalırsa.ejderha mızrağı dünyasının en önemli karakteri olan raistlin majere’nin büyücülüğe ilk adım attığı gençlik yıllarının hikayesi olan ruhdöveni geliyor... tüm ejderha mızrağı hay-ranları tarafından merakla beklenen bir best-seller! raistlin, caramon, tanis, sturm, flint ve tabi ki tasslehoff... en popüler tüm ejderha mızrağı karakterleri ve tüm bu karakterlerin birlikte geçirdikleri ilk yılların hikayesini bu kitapta bulacaksınız. her ejderha mızrağı hayranlarının kütüphanesinde mutlaka bulunacak bir roman.

“ruhdöveni zamanda geri giderek maceracıların birlikte
geçirdikleri zamanı anlatıyor, özellikle de raistlin majere’nin hikayesini. . . bütün ana karakterlerin elleri hikaye tarafından bağlanmış olsa da, her birinin özellikleri açıkça farklı. . . weis’in anlatımı, karşı konulmaz ve etkileyici.”
—shadis dergisi

(kitabın arka kapağından alıntı)
  1. raistlin majere'nin biyografisi de diyebileceğimiz bir margaret weiss kitabı.

    kendisinin nasıl büyüye başladığı, ne gibi aşamalardan geçtiğini ve bazı ejderha mızrağı karakterlerinin gençliğini konu alır.