1. son gönül işlerinden bu yana ağzı yanmış ve bir daha kimseye aşık olamayacağını kabullenmiş yazarın başına gelen bombastik olay. kim olduğunu bilmediğim bir kadına fena vurulmuşum. arka fonda " maviye çalar gözlerin" çalıyor. kalp çarpıntısı değil, bildiğin vurup geçirmiş. rüya ilerledikçe eski ancak güçlü bir arabanın gazına dokunmuşcasına heyecan bastırıyor. saçları siyah, teni beyaz. siyah elbisesi, gereğinden fazla anlamlı bakışları var. gerçek hayatın getirmiş olduğu "hiç bir şey yoluna girmeyecek" hissi kendini rüyada da tekrar ediyor ve nihai olarak rüyamda aşık olduğum kadından tokat yiyorum. her şey biterken "kara yazı" çalıyor. rüya bitiyor. gerisi 2 günlük beyin jimnastiği. işin daha acı yanı, kadın tanıdığım başka bir kadını çok anımsatıyor.
  2. dün rüyamda eskiden aşık olduğum kişiyi gördüm özlediğimi fark ettim bayadır konuşmadıkda zaten. rüyada olmama rağmen konuştuk ettik falan mutlu oldum gerçekten içimde bi sıcaklık oldu sanırım ona olan sevgimi fazla küçümsemişim zamanında. gerçi yapabileceğim birşey de yoktu o zaman ama yine de üzüldüm uyanıp gerçeği düşününce
    wtf
  3. deleuze bey'in yaratma eylemi nedir? iki konferans kitabında söylediğine göre hem aşık olunan kişi, hemde aşık olan kişi boku yemiştir. tabi aşık olan kişinin hal ve davranışları, aşık olunan kişinin ne ölçüde boku yediği durumunda önemli bir etken. uzatmadan metinden bir kesit.

    "rüya görenlerin rüyası rüya görmeyenlerle ilgilidir. peki bu neden onları ilgilendirir? çünkü başkasının rüyası söz konusu olduğunda, tehlike vardır. insanların rüyaları bizi de yutabilecek doymak bilmez rüyalardır. yani başkalarının rüya görmesi çok tehlikelidir. rüya korkunç bir güç istencidir. her birimiz başkalarının rüyalarının az ya da çok kurbanıyızdır. daha da kötüsü, rüyasına yakalandığımız dünyanın en tatlı, en güzel kızı olsa da bir canavar kesilebilir-ruhuyla değil, ama rüyalarıyla. başkalarının rüyalarından uzak durun, çünkü başkasının rüyasına mı yakalandınız; boku yediniz demektir bu." (iki konferans, s. 30)
  4. sabah uyanınca kendinizi kötü hissetmenize yol açar.

    halbuki ben seninle ne kadar da iyi anlaşıyordum, tam da hayallerimdeki kızdın yeşil renkli tişört giyen kız. bana bekle dedin ama ben beklemekten yoruldum.