1. gençlikte sık sık yapılması gereken . iş hayatına başlayınca pek mümkün olmuyor zira .
  ee
 2. çalıştığım halde 2-3 saatlik uykuyla haftanın 7 günü yapabildiğim eylem.
 3. kiminin işi gereği yapmak zorunda olduğu. yoksa hiç istenmez mi uzun, güzel, derin bir gece uykusu?
 4. lise yıllarında bolca yaptığım ve her sabah ilk otobüsle eve dönerlen sövdüğüm olay.

  şimdilerde eve arabayla dönebilme imkanım olduğundan (araba arkadaşımın) daha rahat yaptığım ve günü küfürsüz tamamladığım kendine ait mistik bir havası olan aktivite.
 5. herkes eğlenceli kısmından dem vurmuş da bende nedense "ders çalışmak"la eşdeğer olduğu için çok da hoşlanmadığım eylem.

  üniversite hayatım boyunca gündüz gezip tozup uyuyup gece sabaha kadar kütüphanede sabahladığım için mezuniyet sonrası artık düzenli uyku istiyorum! isyanıma sebep olmuştur.

  her şey bitti sandım ama yine ders çalışmam araştırma yapmam gerekiyor. alışkanlık bu ya yine sabahlayarak çalışabiliyorum. sonra ofiste uyukla dur...

  ayrıca sınavdan önceki gece sabahlaması için (bkz: sıçtın mavisi)
 6. akşama kadar uyuyabilme lüksü ile birleşirse su sıcak günlerde mantıklı olabilir.
  abi
 7. yaz mevsiminin gelmesiyle boş bir şekilde yaptığım eylem. hayır bir şey yapsam da vatana millete hayırlı olsam. tumblr, ekşi, youtube, youreads. aynı şeyler. uyku tutmuyor uyku. bi de söylemesem olmaz; nem var bu sene çok...
 8. hava karanlikken keyifli de , ne zaman güneş doğuyor içimi bir hüzün kaplıyor. elimde olsa hic güneş ışığına çıkmam sanırım. zaten günde dört beş saat uyuyorum , imkansız benim için. uyku çok gereksiz bu arada , haber verim dedim. ne zaman ki uykuya ihtiyaç duymayacak şekilde evriliriz o zaman yüzüm güler. tabi bir de hep gece olsun. dünya da benim etrafında dönsün filan ...
 9. gece 12-6 arası sıcak yaz akşamlarını kitap okuyarak değerlendirmek suretiyle yapılan, gece uyunmadığı için de gündüz 2-3 lere kadar uyunmasına sebep olan yer yer zararlı ama müptelası için vazgeçilmesi zor bir eylemdir.özellikle gece kitap okumasını sevenlere bu sıcakta uyumak hiç cazip gelmez ve sabahın ilk saatlerine kadar kitap okuyarak gecenin sessizliği maksimum faydayla değerlendirilir. son olarak, kendisi öğrenci aktivitesidir.çalışan, iş güç sahibi arkadaşlara önerilmez.
 10. psikolojisi bozuk olduğunu düşündüğüm insanların nedense bunu yapmakla övündüğü ilginç olaydır. mühendislik öğrencisiydim şimdi de mühendisim sabahladım diye prim yapmaya çalışan insanların dalağını yaş kavağa geresim gelir bazen. hiç bir güzel yanı yoktur.