1. isveç'den power metal grubu. savaşları konu alan epik parçaları ile ünlüdür. 1944 normandiya çıkarmasından stalingrad çatışmasına, çanakkale savaşından hitlere bir çok endüstriyel çağ savaşı konusunda parçaları bulunmakta. şarkılarında çeşitli metal dallarının etkilerini bulmak da mümkün.

  son albümleri ile ilgili incelemeye şuradan gözatılabilir.

  http://ahtapotsanat.blogspot.com.tr/2014/05/sabaton-heroes.html
 2. isveç'ten çıkan milyonuncu power metal grubu. sözleri güzel, müzikleri ise tekrarlıdır. buna rağmen gaz özelliğinden zerre ödün vermemektedir. en başarılı performanslarından birisi ise, şüphesiz polonya'daki bu konserleridir.

  davulu için özel bir eleştiri getirmem gerekirse, floor tom-kick kardeşliğini aşırı kullanıyor ve an-kara an-kara diye bildiğimiz bir sekizlik iki on altılık iskeleti (veya tam tersi) her yere sokmaya çalışıyor.

  rammstein ile birlikte, müziğe yeni başlayan metalci gençlerin en büyük dostu olabilir. çalması ciddi manada basit, ciddi manada eğlenceli, ve ciddi manada gazdır. evde tek başınıza denemeyiniz.
 3. 16 yaşındaki kardeşim ablasının izinden giderek ergenliğinde rakmetılcı oldu ama çocuk bir tek sabaton ve dragonforce dinliyor. zaten çocuk birinci ve ikinci dünya savaşı uzmanı adeta, hangi ülke hangi silahları kullanmış kim üretmiş her savaş aracının özellikleri bilmemne. işte geliyo bana da dinletiyor falan, her şarkının hikayesini anlatıyor. çok bi anlamasamda gaza getiren müzikler, bu ara aklımda galippoli kaldı mırıldanıo duruyorum galippoliiiğğ
 4. heroes on tour adlı dvd'leri yoğun ilgi gören grup. ancak koca dvd'de grubun popülerleşmesini sağlayan cliffs of gallipoli, uprising şarkılarının olmaması hayal kırıklığı, her şarkıyı konserlerde çalamazlar ancak bazı şarkıların yerine konulabilirdi. ne olursa olsun, artık büyük festivallerde headline'da adı aranacak bir grup oldular.

  heroes on tour demişken, albüm içeriğini de yazalım.

  disk 1
  1. final countdown
  2. the march to war
  3. ghost division
  4. to hell and back
  5. carolus rex
  6. no bullets fly
  7. resist and bite
  8. far from the fame
  9. panzerkampf
  10. gott mit uns
  11. the art of war
  12. soldier of 3 armies
  13. swedish pagans
  14. screaming eagles
  15. night witches
  16. primo victoria
  17. metal crüe
  18. noch ein bier
  19. sabaton with bohemia symphony orchestra prague

  disk 2
  1. final countdown
  2. the march to war
  3. ghost division
  4. to hell and back
  5. carolus rex
  6. panzer battalion
  7. wolfpack
  8. attero dominatus
  9. 7734
  10. union
  11. the art of war
  12. saboteurs
  13. coat of arms
  14. en livstid ı krig
  15. resist and bite
  16. swedish pagans
  17. night witches
  18. primo victoria
  19. metal crüe