1. isveç'ten çıkan milyonuncu power metal grubu. sözleri güzel, müzikleri ise tekrarlıdır. buna rağmen gaz özelliğinden zerre ödün vermemektedir. en başarılı performanslarından birisi ise, şüphesiz polonya'daki bu konserleridir.

    davulu için özel bir eleştiri getirmem gerekirse, floor tom-kick kardeşliğini aşırı kullanıyor ve an-kara an-kara diye bildiğimiz bir sekizlik iki on altılık iskeleti (veya tam tersi) her yere sokmaya çalışıyor.

    rammstein ile birlikte, müziğe yeni başlayan metalci gençlerin en büyük dostu olabilir. çalması ciddi manada basit, ciddi manada eğlenceli, ve ciddi manada gazdır. evde tek başınıza denemeyiniz.
  2. 16 yaşındaki kardeşim ablasının izinden giderek ergenliğinde rakmetılcı oldu ama çocuk bir tek sabaton ve dragonforce dinliyor. zaten çocuk birinci ve ikinci dünya savaşı uzmanı adeta, hangi ülke hangi silahları kullanmış kim üretmiş her savaş aracının özellikleri bilmemne. işte geliyo bana da dinletiyor falan, her şarkının hikayesini anlatıyor. çok bi anlamasamda gaza getiren müzikler, bu ara aklımda galippoli kaldı mırıldanıo duruyorum galippoliiiğğ