• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (8.00)
sahil bulvarı - debbie macomber
sevginin sonsuz derinliğinde kazanmak da var kaybetmek de...

sevgili okur,
bizim oradaki güzellik merkezinde çalışan teri miller'ı hatırlıyor musunuz? işte o bir süre önce ünlü satranç şampiyonu bobby polgar'la evlendi ve birlikte, teri'nin hayal bile edemeyeceği güzellikteki bir eve taşındılar.

teri benim sadece kuaförüm değil tabii, aynı zamanda dert ortağım. son günlerde eşini endişelendiren bir şeyler olduğunu hissediyor. bunu ona sorduğunda, bobby "veziri koruduğunu" söylemiş ama teri bunun satrançla değil, kendisiyle ilgili olduğunu düşünüyor.

aynı güzellik salonunda çalışan rachel'ın ise kafası epey karışık. aramızda kalsın, iki adamın ondan hoşlandığını duydum. ayrıca roy'la corrie'nin kızları linette geçenlerde kasabayı terk etti, çünkü aşk hayatı tamamen dağılmış durumda. sanırım hepimiz bunun nasıl bir sorun olduğunu biliyoruz.

ah, bu arada, teri manikür yaptırıp doya doya sohbet etmek için güzellik salonuna uğrayabileceğinizi söyledi. şimdi sahil bulvarı'nda neler olup bittiğini öğrenme zamanı.
-olivia-
(tanıtım bülteninden)
 1. kapakta da belirtildiği gibi bir cedar cove romanı. debbie macomber'in anlatım tarzının dışına çıkmadığı bu romanda, sadık okuyucular için artık çevresindeki insanlar kadar tanıdık gelen karakterlerin hayatlarının yeni bölümü yer alıyor.
  2.-3. bahar konusunu yazarın başlığında dile getirmiştim, bu kitaba özgü eleştirilerime gelecek olursam :
  !---- spoiler ----!
  -->uzun uzun dert edilen konular zınk diye çözülüverdi.(will konusu örneğin)
  -->satranç şampiyonluğu uğruna yapılanlar bana abartılı ve çelişkili geldi. debbie macomber bence bu şekilde aksiyonlara girmemeli.
  -->jack'ten bir yıl sonra olivia'nın hastalanması türk dizilerini uzatmak için yapılanları aklıma getirdi. ama adsız alkolikler kısmı güzeldi.
  -->öff rachel öff, sen anlayacaksın hislerini diye iki adam telef oldu.
  -->charlotte ile yaptığı telefon görüşmesi sonrasında, olivia'nın annesinin artık yaşlandığını idrak ettiği anların anlatılışı bana çok gerçekçi/tanıdık geldi :(
  !---- spoiler ----!
  ayrıca hindistancevizli kremalı pastayı merak etmeme sebep olan(*:swh) bu romanın sonunda debbie macomber ile kendi internet sitesi üzerinden yapılan söyleşiden kısımlar bulunuyor ama açıkçası karakterlerin zihnimdeki hallerini öldürme ihtimalinden ötürü okumadım.