1. hayvanın et dışında kalan iç organ, kemik, kafatası, yağ gibi bölümleridir. hayvanın en lezzetli yerleri olup etten daha zararlıdır. etten daha çabuk bozulurlar ve daha soğuk şartlarda muhafazası gerekir. kendim akciğer dışında affetmem. akciğer yiyeni de zaten hiç görmedim. genelde kaynatılıp köpeğe verilir.

    ciğer ve yürek aralarına uykuluk koyulmak suretiyle mangalda yapıldığında şahane olur. soğanla tüketilmesi elzemdir. dil kaynatılıp dolaba konulur, can çektikçe salam gibi kesilip müthiş sandviçler yapılabilir. böbrek desen tavada kekikle süper olur. işkembe genelde çorba olarak tüketilse de yine tavada kekik ve bol acıyla müthiş olur. dalak yemek henüz nasip olmadı. kelle yemesi zor olup tadı çok iyidir. beyinden şahane salata olur. kokoreç zaten açıklama gereği duyulmayacak bir şey. daha mumbar, şırdan gibi lezzetleri tatmak mümkün olmadı.

    benim birinci tercihim ise paçadır. şimdi olaydı da içeydik.
  2. vegana vejeteryana saygım sonsuz; zararları nedeniyle sakatat yemeyi tercih etmeyeni de anlarım ama şu sakatat yeme mevzusunu hanımefendilikle ilişkilendiren, kadın dediğin sakatat yemez diyen adamı, ay ıyk kokoreç mi diyeni, paçacıya gidip "ben mercimek içeyim" yapanı sopayla kovalarım. senin "ama o kuzunun ayağııı" dediğin şeyle mercimek çorbasının içindeki et suyunun çıkarıldığı kemik çok uzak değil güzelim. kokoreçin içinden geçenler malum, ama madem kıslar size göre zaten muadil organdan pembe boncuklar çıkarıyor, e o hayvanın bizden neyi eksik? kokoreç de dişi hayvanın bağırsağından yapılıyor genelde. problem yok, bi deneyin, hanımlığınıza halel gelmez, bak garanti ediyorum...acıktım.
    mesut