1. 19 mart 2016 sa spurs gs warriors maçında rakbini 87-79 yenerek evinde arka arkaya 44. galibiyetini almıştır. böylece 2015-16 sezonunda 95-96 chicago bulls takımının yaptığı evinde 44 arka arkaya galibiyet serisine erişen ikinci takım olmuştur. aynı sezon içinde golden state warriors 50 galibiyetle rekoru geliştirmekle meşgul. bu sezon gerçekten inanılmaz oluyor nba'de. çok önemli rekorlardan biri bile 2 takım tarafından kırıldı mesela. efsanevi.

  bu arada golden state 33. arka arkaya maçının kaybetmiş oldu spurs deplasmanında.
 2. nba'de ki hanedanlıklardan birisidir. hiç bir zaman 2000'lerde ki lakers ve ya 2-3 sene öncenin heat'i kadar izlemesi zevkli olmasa da, her zaman bir contender takım olmuştur. bir alman disiplini ile oynarlar, bir kobe, lebron düzeyinde süper yıldızlara sahip değiller ama mental açıdan çok üstün oyuncular ile her zaman şampiyonluk adaylarındandır. bu sene de büyük çoğunluk tarafından gsw'in en büyük rakibi olarak görülmekle birlikte, bu sene nba şampiyonu olacağına inandığım takımdır.

  yakın zamanda, takımın büyük üçlüsü bıraktığında büyük ihtimal ile 1-2 sezon bir bocalama dönemi yaşayacaklardır. çünkü yine yakın zamnada popovich'de abd milli takımına gidecek ve spurs'den ayrılacak. yeni bir efsane üçlünün bana göre iki halkası lamarcus ve kawhi ile dolduruldu. söz konusu durum parker'ın yerini alacak bir guard.
 3. - parker, duncan, ginobili üçlüsü sayesinde basketbolla tanışmama vesile olan bu efsane oyuncuların takımıdır.

  -yıl 2006 yada 2007 sas'ın şampiyon olduğu bir sene kısacası. annem kanepede uyuya kalmış, bende ntv yi açtım serinin son maçının tekrarını izliyordum. ondan sonra dedim ki '' benim oyunum basketbol, nba takımım san antonio spurs'.
 4. arkadaş ben 18 yaşındaydım parker, ginobili, duncan üçlüsü harikalar yaratıyordu. 28 yaşına geldim adamlar hala harikalar yaratıyorlar. istikrar böyle bir şey herhalde.
 5. batı konferansı yarı finalinde oklahoma city'e elenmenin eşiğinde olan takım. şu an seride 3-2 gerideler. takım oyunundan uzaklaşıp kawhi leonard ve lamarcus aldridge üzerinden bireysel oyunlarla hücumu yönlendirmeleri onları bu raddeye getirdi.
  bb