1. sapanca belediyesine bağlı zabıtalarca gerçekleştirilen katliam. insanlara tehlike saçan köpekleri etkisiz hâle getirmeyi anlarım; ancak istisnasız bütün sokak köpeklerini zehirlemek nedir be?! videodaki zavallı kadının da söylediği gibi; allah belânızı versin!

  https://twitter.com/140journos/status/793599757344239616
 2. dikkat çekmesi, sessiz kalınmaması, bu tür insanların ne bok yediğini herkesin bilmesi gereken olaydır.

  bir köpeğin zehirlenmesinin ardından acı içinde titremesini hiç gördünüz mü? şahit olamazsınız çünkü sinsice gece karanlığında bunu gerçekleştiriyorlar. güçleri vergisiz ve denetimsiz şekilde köfte, kokoreç tezgahı açan örgüte değil hayvanlara yetmiş.

  + bana neyi hatırlattı. (bkz: polisin orantısız güç kullanımı)
  canlara kastı olan herkes eli kanlı katildir. dilerlerse güvenliği sağlamak gibi bahanelerin arkasına saklansınlar. ben emre uydum desinler. unuttunuz mu olanları? yitirilen canları?
 3. sapanca belediyesini arayarak suçlulara yaptırım uygulanmasını sağlayın. sosyal medyada elinizden geldiği kadar duyurmaya çalışın. tepki göstermelerini sağlayın. sahipli ve sahipsiz hayvanlar zehirlenerek öldürülmüştür.
  belediye suçu üstünden atmaya çalışıyor. ama kamera kayıtları var.
  baro (metin feyzioğlu) konuyu yakından takip edecek. bunun sözünü twitter hesabından duyurdu. konuyla ilgili dava da açılacak. avukatlar ile irtibata geçildi. siz de elinizden geldiğince destek verin.
  sessiz canların sesi olun.

  ekleme:orman ve su işleri bakanı veysel eroğlu twitter hesabından, “olayla ilgili tahkikat başlattık. sorumlular tespit edildiğinde gereği yapılacaktır. #sapancadakatliamvar” mesajını paylaştı.

  edit:ekleme
 4. kelimelerin kifayetsiz kaldığı olay. öncelikle belediyeyi aradım. tabiii başkanı bağlamadılar neyse bir şekilde başkana ulaştım. açıklamasını dinledim. aradığım yeri söyledim. ilgilerinin olmadığını iki vatandaşın husumeti olduğunu, efendim hayvanlar için barınakları olduğunu bla bla bla anlattı. onlar yapmamış* köpüşlerin otopsi sonuçlarını takip edeceğimi, kişisel numune alacağımı ve zehirden vatandaş işi mi, devlet işi mi olduğunu ortaya çıkartabileceğimi söyledim.

  belediyeler itlaf için farklı bir kimyasal zehir kullanır. bunları sade vatandaşın 1 şişe veya bir tablet alıpta bir ilçenin tüm köpüş ve kedilerini zehirlemeye kalkması demek çokca para demek.
  genel olarak belediyelerin çevre sağlığı için sinek, akrep vs için depolarında tonlarca insektisit ilaç bulunur. bu ilaçlar tonla alındıkları için ihale usülü alırlar. yani belediyelerin aldığı ilaçlar ve içindeki etken maddeler bellidir. barkodlarından nereye çıkış yapıldıkları bulunur. içeriklerinde sülfür, arsenat bakır vb gibi agır kimyasallar bulunur. ve bu kimyasallar acılı, ızdıraplı ölümlere neden olur.

  ben kişisel olarak tepkimi gösterdim. bimer 150 numaralı telefonu arayıp şikayette bulunabilirsiniz ayrıca belediyeyi arayıp tepkinizi gösterin. onlar masumdu. malesef kötü insanların gücü ya çocuklara, ya hayvanlara yetiyor.