1. e-sigara başlığı sağlık kanalında açılmış o yüzden bu başlıkta sağlık kanalında olsun dedim.

  sigaraya yapılan zamlardan sonra başladım ben buna. öğrenciyiz çok paramız yok malum.

  şekilsiz, şekli hiç sigaraya benzemeyen sigaralar sarıyorsunuz ilk başta, hiçbir zaman düzgün saramayacakmış gibi hissediyorsunuz. ardından garip bir zevke veya hırsa dönüşüyor, çevrenizdekilere sevdirmeye çalışıyorsunuz. kimse birinci nefesten sonra içmek istemiyor. iyi tütün almayı bilmiyorsunuz çünkü. zaman geçtikçe tütünün kokusundan, renginden, görüntüsünden iyi tütün seçmeyi anlıyorsunuz. normal sigaralar size ot gibi gelmeye başlıyor.

  en iyi yanı hiçbir zaman "gece sigarasız kalma" olayını yaşatmaması. 50 gr. tütün ortalama 1 hafta götürür. ben ilk tütün aldığımda tütüncü beni çok kötü kandırmıştı. kilosu 10 lira etmeyecek tütünü "bu adıyaman tütünü" diye 100 liraya satmıştı puşt. o yüzden hem yeteri kadar parası olmayan öğrencilere hemde günde 1-2 tane zevk için içenlere önerilerim var.

  sarma sigaraya başlamadan önce parliament, camel içiyordum. biraz ağır seviyorum yani.

  en önemli kısım filtre. inanmayanlar en kötü tütünü bir sefer 1 liralık filtreyle bir de paket sigara filtresiyle deneyip farkı görebilirler.

  filtre: ocb'nin sakız kutusu gibi kutuda satılan slim filtreleri.
  şöyle bir görüntüsü var: şöyle

  normal filtre almıyorum çünkü daha kalın sigaralar boğuyor adamı tütünde. slim ideal.

  tütün: mavi paket drum. 50 gramı tobacco shoplarda 15 lira civarı. biraz daha hafif istiyorsanız golden virginia. virginia'yı bilmeyen yok zaten. her yerde satılıyor. yalnız gv odaya ilginç koku bırakabiliyor.

  kağıt: mavi watson kullanıyorum. takıntılı bir insan olduğum için kırmızısını denemedim. pek fark yoktur muhtemelen. önemli olan çarşafta yapışkan olması zira yapışkan olmayan çarşafı düzgün saramazsanız sigara yarısında ayrılıp zevkinizi piç edebiliyor.

  sarmaya başladıktan 2-3 gün sonra siz de kalem gibi sigaralar sarabiliyorsunuz. direnin yılmayın.*
 2. organik kağıtlar kullanın. becerebilen arap kağıdına sarsın. orijinal arap dünyanın en güzel çarşafıdır, lakin derdi de çoktur. ekonomik sıkıntınız varsa ya raw kullanın ya da zıvanalarınızı poşetlenmiş alın.
  kuz
 3. çok çok nadir kullandığım sigara türü. dolabımda duruyor sürekli fakat paket varken o derdi çekmek hiç içimden gelmiyor. tütünü sarmaya çalışırken etrafa dağılması olsun, sararken acaba düzgün mü sardım stresi olsun, içerken sürekli sönmesi olsun bu kadar sorunu varken pakete tercih edemiyorum hiç bir şekilde. sigara almak için dışarı çıkmaya üşendiğim bir günü bekliyorum buna alışmak için...
 4. arapa sarın. bıraktığı koku farkını görün. artık sigara içtikten sonra odanızı havalandırmaya gerek kalmayacak
 5. arap kağıdına mavi drumla katıldığım eylem.yalnız filtresiz ve aşırı ince bir şekilde sarıyorum.7-8 ufak nefeslik.ince filtre bulabilirseniz fıltre kullanın ama dediğim gibi arap kağıdına gerçekten ince bir şekilde sararsanız aldığınız haz artacaktır.gerek var mı ki öyle kol gibi sarmaya,al birkaç nefes , söndür..
 6. öğrencilerin dertlerinin devası, sarılması ve tütünün tadına alışılması zaman alan sigara. ben de bir süredir sarma sigara içiyorum. hemen hemen hangi tütüncüye gitseniz adıyaman tütünü satılıyor. paket sigara ile karşılaştırıldığında oldukça ucuz ve hesaplı. tadına alışmak ve sarmayı öğrenmek biraz zaman alabiliyor.

  normalde winston light, camel soft ve marlboro light kullanıyordum. adıyaman hafif tütün içtiğimde ilk başta biraz ağır geldi. ama alıştıktan sonra paket sigara tükettiğinizde bu sefer sigaraların tadı farklı gelmeye başlıyor. şu anda yurtdışındayım ve burada camel, marlboro light ve marlboro touch tütünlerini denedim. en çok beğendiğim marlboro touch oldu. ilk başta kalın filtre kullanıyordum sonra slim filtreye geçtim. slim filtreler sarmak açısından daha kolay ve çok tütün koymamış oluyorsunuz. mentol seviyorsanız mentollü filtreleri de tercih edebilirsiniz.
 7. bir türlü sevemedigim. bazı öğrenci arkadaşlar arasında ucuz oldugundan dolayı başlanıp bırakılamayan olan. ayrıca özellikle adıyaman tütünü ile daha güzel oluyormuş. yani öyle diyorlar.
 8. uzun zamandır niyetlendiğim, buradaki başlığın ilk yorumuyla gaza gelip içmeye başladığım sigara çeşidi.

  old holdborn yellow tütün(20 tl), ocb extra slim filtre(5 tl) ve ocb organic hemp çarşaf(5 tl) kullanmaya başladım. fakat yaklaşık 15 sigarayı 1,5 saat gibi bir sürede sararak sinir krizi geçirmemek için kendimi zor tuttum. ki sarabildiklerimin çoğu muhtemelen "ben neyim lan?" diyerek kendini sorgulamıştır. ama zamanla olacak diye umud ediyorum.

  bu arada old holdborn'u daha önce kullanmayan varsa ve niyetliyseniz kesinlikle tavsiye ederim.
  gngrd
 9. george karelias and sons tütününü deneyin... gizeh super fine kağıt ile...
 10. uzun zamandır sarı old holdborn veya mavi drumla ince filtre kullanarak katıldığım eylem. uzun zamandır arkadaşlarım da yapıyor. ancak hala toplum içinde sigara sardığımda tuhaf bakışlara maruz kalıyorum. alışamadılar.