• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (0.00)
Yazar don winslow
satori - don winslow
satori, trevanian'ın çok satan kitabı şibumi'nin kahramanı nicholai hel'in şibumi'de konu edilen dönemden önceki hayatını anlatır. kore savaşı’nın devam ettiği 1951 yılı sonbaharı; nikolai hel, amerikalıların elinde 3 yıldır esirdir. tecritte kaldığı dönemde cia görevlileri tarafından işkenceye maruz kalır. olağanüstü yetenekleri olan hel’e cia’nın ihtiyacı vardır.pekin’e gidip kızıl çin’den sorumlu yüksek rütbeli bir sovyet komiseri’ni öldürmesi istenir. bu cinayetle, sovyetlerin çin’le olan yakın ilişkisini bozmak hedeflenmektedir.
cia’nın teklif ettiği, başarılması neredeyse imkansız olan bu görevi, özgürlüğü karşılığında kabul eden nicholai hel, michel guibert adıyla fransız silah tüccarı kılığında çin’e gider.
kısa zamanda yuri voroshanin’e ulaşır. sovyet ve çin istihbarat birimleri hel’in gerçek kimliğini buluncaya dek operasyon başarıyla ilerler. ancak bu noktadan sonra işler kontrolden çıkar. nicholai hel, bir çok birimin hedefi haline geldiği çin’de tek başına kalır.
  1. şibumi'den sonra nicholai hel karakterini merak edenler için başarılı ve karakterin hakkını veren yine şibumi gibi aynı sürükleyicilikte bir devam kitabıdır.
  2. uyarı;
    sakın şibumiden alacağınız keyfi umarak başlamayın, çıtayı düşük tutun arkadaşlar.