1. first touch games adlı şirket tarafından çıkarılan mobil oyun.

    isminden ne olduğu anlaşılıyor az çok, yeni yetme bir futbolcunun futbol yıldızı olmasına yardımcı oluyoruz. oyunun kendisi ise futbol oyunlarına getirdiği yeni oynanabilirlik açısından ekol olma yolunda önderlik etmekte. şöyle ki; pes ya da fifa'da olduğu gibi bir yandan topu süren oyuncuyu yönlendirip bir yandan da pas/şut hengamesi ile uğraşmak yok bu oyunda. takım arkadaşınıza pas verdiğiniz an da zaman duruyor ve topa sahip olan futbolcunun bakış açısına göre hamlenizi değerlendirerek ya şut çekiyorsunuz ya da pas veriyorsunuz.

    bu temel üzerine oturmuş olan oyunda, şu an için her biri 20 maçtan oluşan 18 sezon bulunmakta. her maç sizden 3 farklı görevi gerçekleştirmenizi isteyen senaryolardan oluşuyor.

    ekleme: bugün itibarıyla 19. sezon güncellemesi yayınlanmış durumda. zaten 17. ve 18. sezonlardaki amerika takımları yolcuğuyla yavaş yavaş emeklilik sinyalleri verilmeye başlanmıştı ki 19. sezon başında sürpriz bir transfer ile kariye başladığımız takıma geri dönüyoruz. büyük ihtimalle önümüzdeki 1-2 ay içerisinde 20. sezonu da yayınlayıp kariyerimizi noktalatırlar (ki olması gereken artık bu zaten, en iyi ihtimalle 16-17 yaşında formaya giymeye başlamış olsak bundan 20 sene sonrasında sahada at gibi koşacak mecalimizin olmaması gerekiyor).
  2. 360 bölümü de hilesiz oynayarak ne kadar işsiz olduğumu bana gösteren mobil oyun.