• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.00)
searching for sugar man - malik bendjelloul
stephen segerman ve craig bartholomew-strydom'un güney afrika'da şarkıları popüler olan fakat hakkında çok az şey bilinen ve öldüğü düşünülen sixto rodriguez'i bulma çabasının anlatıldığı belgesel.
 1. şaka gibi bir hayat hikayesinin anlatıldığı belgesel.

  insanlar yıllar geçtikçe hayatın adaletsizliğine,yaşlanmanın darbelerine alıştıklarını görünce bu filmde sixto'nun yerine kendini koyup keşkelerin zirvesini yaşayabilirler sanırım.binlerce kilometre ötede bedenlerine adınızın dövmesini yaptırmış insanlar olduğunu onlarca yıl sonra öğrenmek ne acı bir duygudur acaba.
 2. kendinizi sixto'nun yerine koymaktan belgeselin tadını alamazsınız, öyle samimi ve gerçektir.
  !---- spoiler ----!

  aslında gayet meşhur ve başarılı olduğunu o kadar yıl sonra öğrenince acı mı yoksa mutluluk mu hissetti acaba. keşke sonrasına da biraz değinilseydi.
  he bir de şarkılarının güney afrika devrimde etkili olması ne güzel bir şeydir.
  !---- spoiler ----!
 3. gazeteci: bu nasıl bir his? hayatınızı tamamen değiştirebilecek, yani muhtemelen sizi daha iyi bir yöne sürükleyebilecek bir şeyden haberdar değildiniz?

  rodriguez: eee, bu da bir düşünce elbette, ama daha iyi mi olurdu bilmiyorum.
 4. şimdi ne desem spoiler olacak. hayretler içinde izlediğim, sonunda tüylerimi diken diken eden acayip bir hayat hikayesi ve bu hikayenin kusursuz şekilde perdeye aktarımı... mutlaka izlenmeli...