1. ''bozkurt-rabia birlikteliği kaçınılmazdır.''

  ülkede bir gelecek görmek istiyorum . lâkin , bu adamı dinleyen ve feyz alan yüz binler olduğu aklıma gelince ; tüm umutlarım sönüp gidiyor .
 2. kendi elindeki kanı masum gençlerin eline bulaştırmaya çalışıyor şimdide çakma mafya. böyle gerizekalı herifleri dinleyip onu kendine örnek alan gençler varsa bu ülkede gelecek çok karanlık demektir.

  artık birde dillerine dini allahı pelesenk etmişler.
 3. ışid gibi tiyatro tadında başlayıp akabinde insanlığın başına bela olmasından endişe ettiğim eylemler bütününün bir başka çağrısıdır. daha önce de barış bildirgesine imza koyan akademisyenlerin kanında duş almak arzusunu açık etmişti.

  bu; insanların aklını bulandıran, -neredeyse fantastik- öğeleriyle açısını fazla genişletip yol seçme kabiliyetini elinden alan bir dünya yaratma projesinin bir parçasıdır akp'nin. oturup düşünürsün "ulan mafyanın ülke gündemine dair böyle çıkışlar yapabilmesi..?" diye, bir yere varamazsın. yahut sorarsın "tuğçe kazaz ne alaka ulan akp ile?"; yanıtı boşluklardan ve karmaşalardan ibarettir.

  öyle fazla düşünmekten haz etmeyen biriysen de "amaaann, boş ver" dersin ve meydanı teslim edersin kendi ellerinle bu renkli(!) figürlere. normal şartlarda götünle güleceğin söylemler yön verir gündeme.
 4. yanlışlıkla gidip kazakistan ı patlatmakla sonuçlanabilir. çinli diye türkmen döven rus diye nereyi patlatır aklım almıyor.
 5. sakin ol şampiyon!

  her şeye atlayan yüce bir türk büyüğü, entelektüel, akil adam, devlet, millet gibi kavramların tek hakimi olabilirsin ama sen bilir kişi misin, sen uzman mısın, sen kimsin lan?
 6. ne kadar "erkek" olduğunu şimdi de bu ifadeleri tekrarlayarak göstermesini beklediğimiz şahsın çağrısıdır.

  not: burda "erkek" ifadesi, malum kafalara ait bir kavram olarak kullanılmıştır. cinsiyetçi bir ifadedir.