1. çete reisi ve erdoğan destekçisi sedat peker ankara saldırısı'nın ardından kişisel internet sitesinden bir açıklama yaptı.

  sedat peker, açıklamasında akp'ye çeşitli önerilerde bulundu. peker, doğu bölgesinin geleceği için ülkenin hemen referanduma gitmesini istedi.
  çete reisi, akp'nin cihatçı örgütlere yardımda bulunduğunu belgeleyen gazeteci can dündar'ın sahip olduğu villayı fahiş fiyatla (yaptığı haber karşılığında) paralel yapıya sattığı gerekçesiyle yeniden tutuklanmasını istedi.

  sedat peker, bozkurt ve rabia'nın birleşmesi gerektiğini de savundu.

  sedat peker'in en dikkat çekici önerisi ise rusya'yla ilgiliydi. eli kanlı çete reisi, ypg, pyd ve pkk'yi deteklediğini savunduğu rusya'ya karşı çeçen'lerin kullanılmasını istedi. sedat peker şunları yazdı:

  "rusyanın bizim terörist olarak kabul ettiğimiz pyd’ye, kendi başkentinde yani moskovada temsilcilik açma izni vermesine karşı misilleme olarak, rusyanın terörist olarak kabul ettiği tüm çeçen direnişçileri'ne, ankara’da resmi temsilcilik açma izni verilmelidir. rus istihbarat servisinin pkk ve pyd militanlarını daha profesyonel bombalı eylemler yapabilmeleri için eğittiği gibi bizim istihbaratımızda çeçen mücahitleri eğitmeli ve de moskovanın göbeğinde eylem yapabilmelerini sağlamalıdır (ve tabi ki bu eylemlerden sonra ilk üzüntüsünü bildiren ülkede biz olmalıyız. kızılay'daki patlamadan hemen sonra rusyanın bize yaptığı iğrençlik gibi).

  ayrıca pkk militanlarında ele geçirilen rus malı zırh delici ve bunun gibi gelişmiş silahların tamamı resmi tutanaklarda imha edilmiş gibi gösterilmeli ancak aslında çeçen direnişçilere teslim edilmelidir." (yazım hataları aynen alınmıştır)
  sarp
 2. aynı şekilde 5 yaşındaki çocuğunda yapabileceği yorumdur. beni dövdüler adam toplayıp bizde dövelim. anne bu cocuk bana vurduuu
  ryu
 3. dedi ve vodkasını tokuşturdu güzelle.
 4. ne diyelim, adam bu ülkedeki milyonlarca kişinin sözcüsü aslında.