1. (sek yeni quark peynir çıkarmış denedim beğendim hemen övmeliyim)

  baktığında meyveli yoğurt sanıyorsun ama aslında bir peynir çeşidi. quark yurtdışında türkiyeye göre daha fazla tüketilen krem formunda bir peynir türü. kıvamı yoğurttan bir miktar daha koyu.
  sek içine meyve aroması ve meyve parçacıkları da koymuş ki meyve parçacığı olması onu bence daha da güzelleştiriyor.

  favorim olan yaban mersinli dışında armutlu, çilekli, elma-tarçınlı ve sanıyorum ki bir de şeftalili var (şeftaliyi uydurmuş da olabilirim,bilmiyorum)

  protein içeriği yüksek ama bence dezavantajı şeker ilaveli olması. şekersiz olsa içim daha da rahatlamış şekilde tüketebilirdim. şimdi bir "şekersiz olaydın nolurdu" sitemi...
 2. bir paketi afiyetle bitirip şeker de yok galiba diye içindekileri okurken gördüm ki yoğurt değil peynirmiş! ama şeker katkısı varmış...ama renklendirici yokmuş (siyah havuç suyu koymuşlar, alkış)

  meyveli yoğurtların (evde bile yapılsa) o sulu vıcık haline benim gibi katlanamayanlardansanız bu yoğun kıvamlı şeyi (peynir demeye dilim varıyor) seversiniz bence. tadı da meyveli yoğurt gibi şekerli bayık falan değil.

  bu quark denilen peynirimsi, tuzsuz susuz, yoğurt desen değil krema desen değil şey sanırım evde kefirden de yapılabiliyor, denenebilir. *
  mesut
 3. Başta görüntü olarak yoğurt sandığım şey. Peynir olduğunu ürünü inceleyince anladım. Gerçi adından da belli ama aynı yoğurt gibi duruyordu. Ürünü sevmedim çünkü tatsız geldi. Çileklisi yok diye elmalı tarçınlıdan almıştım. Üstüne pudra şekeri bile döktüm :O ama yok yani benim damak tadıma pek uymuyor.
  Çeşitleri şunlar: https://pbs.twimg.com/profile_images/753263932371001349/zpqyOvVm.jpg
 4. peynir kültürüyle mayalandığı fikri akıldan çıkarıldığında daha kolay yenebilecek -en azından yaban mersinlisi- hazır atıştırmalık.
 5. tatlı ihtiyacını falan gideriyormuş.. o ne lan öyle, tatlı ihtiyacın varsa frambuazlı pastadan ya da şöyle güzel bi çikolatadan aşağısı kurtarmaz bence.