1. !---- spoiler ----!

  Doç. Dr. Selçuk R. Şirin, New York Üniversitesi’nde (NYU) davranışbilim ve istatistik dersleri vermekte ve NYU-Şirin Araştırma Labaratuvarı‘nda eğitimden siyasete geniş bir alanda bilimsel çalışmalar yönetmektedir.

  ODTÜ’den lisans, State University of New York’den (SUNY) yüksek lisans ve Boston College’den doktora derecesi alan Selçuk Şirin’in 70’i aşkın akademik yayını bulunmaktadır. Şirin’in ABD’de yayınlanmış Muslim American Youth adlı kitabı 11 Eylül saldırıları sonrası İslamofobinin gençler üzerındeki etkisini ortaya koyan ilk bilimsel çalışmadır. Kitap 2015 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Yayınlaırı tarafından Amerikalı Müslüman Gençler Türkçe’ye kazandırılmıştır.

  Dr. Şirin Boston College ve New York Üniversitesi tarafından Öğretmen Mükemmeliyet Ödülü, Çocuk Gelişimi Vakfı tarafından Genç Araştırmacı Ödülü, Dünyadaki en büyük eğitim-araştırma derneği olan AERA’dan Yılın Araştırması Ödülü almıştır. Dr. Şirin İksara Veri Araştırma Analiz A.Ş. ve Bahçeşehir Araştırma Yöntemleri Okulu (BAYO) eşkurucusudur.
  Selçuk Şirin’in ilk Türkçe kitabı Yol Ayrımındaki Türkiye: Ya Özgürlük Ya Sefalet birinci ayında 5. Baskıya ulaşmıştır.
  Selçuk Şirin ABD Bilimler Akademisi’nde çocuk gelişim komitesine üyesidir.

  !---- spoiler ----!

  ülkemizin durumunu istatiksel olarak inceleyen bilim insanı. kitabı bu ülkenin geleceğini değiştirmek isteyenler için başucu kitabı olmalı.

  tedx konuşması