1. yeşilçam'dan günümüze uzanan kariyeriyle ülkemizin en sevilen oyuncularının başında gelen aktör.

  hikayesi köy öğretmenliğiyle başlayan şener şen sinemaya atıldıktan sonra kemal sunal'la beraber oynadığı komedi filmleriyle herkesin beğenisini kazandı.

  kemal sunal'la beraber oynadığı filmlerde ikinci adam rolünde gördüğümüz şener şen daha sonra ayrılarak züğürt ağa, arabesk, amerikalı gibi kült filmlerde başrolde oynamıştır. bu filmler ne kadar sevilse ve sinema tarihine altın harflerle adlarını kazısa da herkes şener şen'i hala kemal sunal'la beraber anmaktadır. bu ayrılık halk kadar kemal sunal'ın da hoşuna gitmemiş olacak ki bir röportajında"kendi yolunu çizdi ana bence yanlış yaptı" demiştir.

  90'lar ve ülke sinemasına en büyük katkıyı eşkıya filmiyle yapan şen bu filmden sonra yavuz turgul'la ayrılmaz bir ikili olmuş ve yavuz turgul dışında hiçbir yönetmenle çalışmamıştır.

  tv dizilerinde de rol alan şener şen, türkan şoray ile "ikinci bahar" isimli bir dizide başrolü paylaşmış ve dizi seyirci tarafından çok sevilmiştir. hatta öyledir ki dizinin çekildiği samatya semti aradan geçen yıllara rağmen hala bu diziyle beraber anılmaktadır.

  oynadığı rollere ve filmlere ayrı bir tat katan üstat sinema hayatına devam etmektedir.
 2. ölmesin, yakarım bu gezegeni yakarıım! dediğim insandır.
 3. türk sinemasına damga vurmuş bir isimdir. ziyaaa, vecihi, badi ekrem, amerikalı, eşkiya, kabadayı, mahalle esnafı, züğürt ağa gibi birbirinden farklı rolleri harika bir şekilde canlandırmıştır. bizim anlatmamız çok da mümkün değil. ama benim için en özel an twitter'ın ilk kapatıldığı ve türkiye twitter'a girme rekorunun kırıldığı o ironik anlarda sanki birden perdeden belirmiş gibi "ben de buradayım" diyerek girmesidir. o an beşinci günün şafağında gelen gandalf gibiydi.

  keşke daha çok film yapsada izlesek ustayı.
 4. kendisi gibi çok başarılı bir oyuncu olan ali şen'in oğlu, türkiye yerine farklı bir ülkede doğmuş olsaydı bugün bütün dünyanın kendisini tanıyor olacağına inandığım oyuncu.
  türk sinemasının iyileri kıyaslanmaz o yüzden en iyisi demeyeyim ama benim için yeri çok ayrıdır diyeyim. kötü filmini bulmak zordur. bazılarını çok, bazılarını daha çok seviyorum oynadığı karakterlerin. komik karakterlere can verirken hepimizi gülmekten kırıp geçirirken, oturaklı karakterleri (eşkiya, ikinci bahar) hepimizin yüreğine dokunmuştur. her role yakışıyor, her rolü yaşıyor.
  şalvar davası'ndaki koşuşunu hatırlamayan var mı mesela? ya da davaro'daki oynama sahnesini? vecihiyi? sultan filmindeki 'aa bana soğan erkeği dedi' repliğini? tosun paşa'daki lütfü'yü? kumandanım hüsamettin'i? palavracı ziya'yı? badi ekremi'i?
  hepimizi bir şekilde etkilemeyi başarmış bir adam bence.
  filmlerinden bağımsız olarak da çok iyi, çok beyefendi bir karakteri olduğunu düşünüyorum. hayranım kendisine ve uzun ömürler diliyorum. çok yaşasın, daha çok filmde oynasın.
 5. 26 aralık 1941 adana doğumlu, sinema ve tiyatro oyuncusu. oyuncu ali şen'in oğludur. (babası gibi yeteneklidir hatta daha da yeteneklidir) metin akpınar ile birlikte türk temaşa sanatının en muazzam isimlerindendir. farklı yan rolleri ya da baş rolleri ruhuyla yaşayan ve izleyiciye yaşatan, tek tip bir oyuncu olmamış mükemmel aktör. uzun ömürler dilerim.
 6. rol aldığı yörelerdeki ağızlara çok güzel anlamlar katıp kendince harmanlayarak şahane suretlere bürünmüş adamdır. oyunculuğunun muhteşem olması dışında, ses tonunu da her zaman etkileyici bulmuşumdur.

  geçenlerde radyo dinliyorken sanırım, sesini benzettim diye düşünüyordum ama sonra ekranda görünce şaşırmadım desem yalan olur. reklamda dahi olsa
  o' nu görmek, ne güzel ve vakur sesini duymak... şu sözleri aklımda kaldı; "ben bu topraklarda ne kadar uzağa gittimse o kadar yakınlık gördüm."

  uzun ömürler diliyorum kendisine ve yeni, yine, yeniden güzel projelerde...

  reklam filmi için; https://www.youtube.com/...
 7. en başarılı oyuncudur bence.

  son dönemdeki ikinci bahar,kabadayı, av mevsimi gibi başarılı projelerde bileki oyunculuk performansları takdire şayandır.

  umarım bir kaç güze proje olurda kendisini izleme şansımız olur.

  bu da bonusu olsun

  arabesk
 8. yeşilçam da, repliğini en çok kullandığım oyuncu.

  her konuya uydurulabilen replikler.

  vallah satarım youreads.net i haa!
  yeni gelen moderator hangi birinizin kıçına don alacak!
  dkare
 9. türk sinemasının olmazsa olmazıdır.

  mehmet ali birand, cem yılmaz'a "bir gazeteci olsan ve şener şen'i tanımlamak istesen, ilk ne dersin?" diye soruyor ve o da diyor ki "hemen altı ay izin alırım şirketten.".
 10. türk sinemasının en sevdiğim aktörleri arasında metin akpınar ile birlikte.

  keşke ahir ömürleri nihayete ermeden bu ikiliyi başrolleri paylaştıkları etkileyici bir yapımla bir arada izlesek; kah gülsek kah ağlasak, kah bir şeyler daha öğrensek usta isimlerden... zira, türk sinemasının ve sinema izleyicilerinin bu tür isimlere her daim ihtiyacı, her daim öğrenecek şeyleri var...