1. 9 ocak 2017 tarihli neler oluyor isimli televizyon programında tanıdığım, başkanlığı savunan sözde hukukçu adnan küçük'e ayar üzerine ayar veren chp parti meclisi üyesi hukukçu kadın. ülkedeki milyonlarca kişinin sesi oldu resmen.

  ilgili video <
 2. verdiği ayar iktidarın zoruna gittiği için yıllar önce attığı tivitler yüzünden gözaltına alınmış.
 3. eğer bahsi geçen tweetler yüzünden gözaltına alındıysa büyük saçmalık.
  eale
 4. köşeye sıkıştırdıkları panikliyor ve yapabildiği en iyi şeyi yapıyor; gözaltı ve tutuklama. bunlar zannediyor ki haklıyı zulm ile sindirebilirler, iki kişiyi gözaltına alınca herkes susar korkudan.
  anketler kötü gidiyor, anketlerde evet diyenler bile gerçeği yansıtmıyor, insanlar korkudan evet diyecek ve gidip hayırı basacak, farkında değiller. tıpkı 2002'deki gibi halk sandikta kendini gösterecek.

  #serakadıgil
  yalnızdeğildir
 5. kime maşallah desek tutuklaniyor.
  seed
 6. akp sadece ve sadece hdplilerin meclisten ve siyasi arenadan uzaklaştırılması için dokunulmazlıkların kaldırılması isterken, yine bir tarihi hata ile chp buna evet derken, yenikapıda akp ile elele gezerken bu günlerin geleceğini öngörmeliydi. size bunların yapılmayacağını, hdp susturulunca ve o esnada siz sessiz kaldıkça her muhalif sesin bastırılıp, yıldırılmaya çalışılacağını nasıl bir sözde siyasi akıl göremez? seyirci kalmanın sonu bir süre sonra mecburi figüran olmaktır bu biçimde.
  sera kadıgil benim gözümde tıpkı melda onur gibi chp'nin umut verici seslerinden ve renklerinden biri. ve maalesef chp değişime açık, ulusalcı ve suya sabuna dokunmayan siyasetçi kimliğinden çok ama çok uzakta böyle kıymetli insanlarla ancak gelişip, dönüşebilir. akp bunu chp den çok daha iyi görüyor. ve o yüzden onları yıldırmak için her türlü manipülasyonu ve fırsatı kullanıyor. yazık bir ana muhalefet partisinin hele ki böyle bir zamanda bu halde olması yazık ki ne yazık.....