• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (6.50)
serbuan maut - gareth evans
özel bir operasyon timi, şehir dışındaki mahallelerden birinde aranan bir uyuşturucu tücarın gizlendiği istihbaratını alır ve adamı yakalamak için oturduğunu binaya baskın düzenlerler. fakat atladıkları nokta bu apartmanın her katı farklı suçlularla hüküm giymiş onlarca katil, manyak, hırsız ve çeteyle doludur. 
  1. izleyicilere aksiyonu, gerilimi dibine kadar hissettiren 2011 tarihli endonezya filmi. bu filmdeki dövüş sahneleri sanattır efendim o yüzden sıradan bir dövüş filmi demek hakaret olur bu güzide esere.
    serinin devamı çekildikten sonra karşımıza daha çok "the raid:redemption" ismiyle çıkmaya başladı.
  2. başrollerde iko uwais ve yayan ruhian var ama gerçek başrolleri yumruk ve tekme olan film. adamlar endonezya'nın yarısını dövüyor filmde. konuya fazla takılmadan dövüş sanatlarının ön planda olduğu bir aksiyon olarak gayet hoş bir filmdi diyebilirim.
    kameralar fig rig isimli bir aparata bağlanmış ve bu sayede elde tutulup hızlıca ve serbestçe hareket ettirilebilen kameralar haline gelmiş. hızlı dövüş koreografilerini çok iyi takip ederek daha dinamik bir görüntü sağlamış böylece.