1. sessizliğin içinden yazarı mark medoff yönetmeni ise faik ertener olan ve bu sene istanbul devlet tiyatroları'ndan izlediğim temsil.
    değindiği konunun önemi, oyuncuların gerçekçi ve inandırıcılığı sizi oyunun içine alıyor. genel olarak işitme engelliler okulunda geçen oyunda bu okulda öğretmenlik yapan james leeds ile okulda hizmetli olan ve aynı zamanda işitme engeli bulunan sarah'ın başından geçen bir aşk hikayesi işleniyor. eğer fırsatınız varsa mutlaka izleyin derim.
  2. devlet tiyatrolarında oynanan ve bence bu sezonun en iyi tiyatrosu. ayakta saatlerce alkışlamanın ardından ellerim kıpkırmızı oldu. oyunda işaret dili kullanılıyor ve her bir oyuncu mükemmel bir oyunculuk gösterdi.

    !---- spoiler ----!

    işitme engeli olan öğrencilerle çalışan öğretmen, bir öğrencisine, sarah, aşık olur. bu öğrenci ise hiç kolay biri değildir, öğretmeni ne kadar istese ve çalışsa da konuşmamaya ve dudak okumaya direnmektedir. ona göre duyanların ve duymayan insanların farklı dünyaları vardır ve o insanların onu hep kullandığına inanmaktadır. insanların onu o şekilde kabul etmesini isteyen inatçı bir kızdır. sahne sonunda attığı çığlık ise yürekleri parçalar.