• youreads puanı (8.33)
 1. elektro gitar çalan arkadaşların hammer on pull off çalışması için oldukça elverişli şarkıdır. şarkının introsu tam olarak egzersiz niteliğinde olmakla birlikte çalması o kadarda zevksiz olmadığı için yeni başlayan arkadaşlar için "lan bir şeyler yapıyorum sanki" havası hissettirir. mutlu eder.
 2. bir fikret kızılok bestesi olmasına rağmen mor ve ötesi çok iyi coverlamıştır. efsane şarkılarından biridir hatta. alt yapısı güzel klibi ayrı güzeldir. girişteki melodi ise insana farklı bir mutluluk verir.
  jimi
 3. şarkının aslı orhan gencebay'ın tanrıya feryat şarkısına dayanmaktadır. fikret kızılok sevda çiçeği'nin bestesini tanrıya feryat'tan, mor ve ötesi ise fikret kızılok'un sevda çiçeğini direk alarak uyarlamıştır.

  fikret kızılok 94'te cem karaca'nın sunduğu radyo programında ise tanrıya feryat eserinin alt yapısının rauf yekta'nın nikriz makamında, sofyan ritimde, 133. sayfada bulunan bir parça olduğunu iddia etmiştir. zaten fikret kızılok'un tanrıya feryat eserinin altyapısını korkusuzca alıp şarkısında kullanmasındaki rahatlık buradan gelir. ayrıca o dönemde rock'çılar (yenilikçiler) ve arabeskçiler arasındaki sürtüşmeye istinaden fikret kendince bir gol atmak istemiştir.

  velhasıl kelam; ortada bir beste 3 eser vardır. istediğinizi, istediğiniz zaman dinleyebilirsiniz :)

  ilgili şarkılar ve fikret kızılok'un açıklamaları:

  gencebay-tanrıya feryat: buradan

  kızılok-sevda çiçeği: buradan

  mor ve ötesi - uyarlama: buradan

  kızılok'un ilgili açıklamaları: buradan