• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.88)
seven psychopaths - martin mcdonagh
marty, yedi psikopat adını koyduğu ama hikayesini bir türlü tam olarak kurgulayamadığı kitabını zar zor yazma çabası içerisinde olan bir yazardır. çılgın yönleri olan, işsiz aktör billy ise marty’nin komşusu ve en yakın arkadaşıdır. bu aralar geçimini ise zengin köpek sahiplerinin köpeklerini kaçırarak, fidye isteyerek sürdürür. marty'yi ise piskopat biçimde 'çok' sevmektedir. oldukça befendi bir adam olan ve eşi kanser tedavisi gören hans ise marty’nin suç ortağıdır. geçmişte ortalığı birbirine karıştırmış bir adamken, artık kendisini daha sakin bir hayata ve dine adamıştır. fakat billy ve hans son işlerinde baltayı taşa vururlar. psikopat bir katil olan charlie'nin çok kıymetli köpeğini çalarlar. charlie hayattaki her insanı biricik sevgilisi olan köpeği için öldürebilecek bir delidir. marty tüm bu kovalamacada nihayet kitabını tamamlayabilecek ilhamı bulur; şimdi mesele charlie'den kaçıp hayatta kalmaktır!
filmin yönetmenliğini ve senaristliğini six shooter filmiyle oscar kazanan martin mcdonagh üstlenirken, 7 psikopatlık kadroyu ise colin farrell, sam rockwell, woody harrelson, christopher walken, tom waits, abbie cornish ve olga kurylenko isimleri oluşturuyor. (beyazperde.com'dan alıntıdır)

yapım: 2012, ingiltere
 1. keyif alarak izlediğim, kah güldüğüm kah endişelendiğim, seyirlik bir film. izleyeli uzun zaman oldu, biraz unutmuşum yeniden izlemek lazım * türkiye'de pek fazla salonda vizyona girmedi ve kısa süre kaldı, pek ilgi gördüğü söylenemez ama yabana atılmaması gerektiğini düşünüyorum. benim puanım 7/10.
 2. özellikle psikopatların tanıtım kısmını beğendiğim ağırlık olarak aksiyon, biraz da komedi karışımı film. konusu dışında colin farrel ve woody harrels hatrına izlenmesi gerekir.
 3. kurgusu ile öne çıkan filmlerden değil diyebiliriz, ancak zaten filmin hedeflediği de bu. kusursuz bir kurgu oluşturmak değil, bize bir olay akışı izletmek. film bizim için bazı sürprizler hazırlamış. benim kanaatim ise bu sürprizlerin amacı kurguyu güçlendirmek değil. aksine kurguya gereğinden fazla önem veren filmlere ince bir dokundurma.
  filmi kesinlikle tavsiye ediyorum, eğer severseniz kesinlikle yönetmen ve senaristi yine martin mcdonagh olan in bruges'u de izlemeniz.
  endi
 4. birbirleriyle bağımlı iki bölümden oluşmuş filmdir. ilk yarıda tarantino havası yakalanmışken, diğer yarıda duygusallık, düşünceler öne çıkıyor.