• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (10.00)
Yazar Kerime Aksoy
sevgilim istanbul - kerime aksoy
1955 eylül'ü birçok hayatı kararttı istanbul'da.bazıları için kıyamet, eylül'ün o uğursuz iki gününde koptu.evlerinden, işlerinden, aşklarından olan sayısız insan, vatan bildikleri topraklardan sürüldü.

kemal ile mari, ruhları, aşkları ve kaderleri o kıyamete kurban giden iki sevgiliydi.ceplerinde takamadıkları nişan yüzükleri, birbirlerinden koparıldılar. hayatta kalabilmek için tek umutları, karşı kıyıdan gelecek tek bir ses, yazdıkları mektuplara alacakları tek bir cevaptı. ancak tanrı'nın yazdığını kulları bozardı bazen ve acıları yok etmeyi beceremeyen seneler yine de geçerdi...

annesi mari'nin günlüklerini, mektuplarını kalbine kazıyan akasya, mari'nin iki aşkının, kemal'in ve sevgili istanbul'un izini sürmeye kararlıydı.bu şiddetli ve hüzünlü aşk hikâyesi, seneler sonra hiç ummayacağı sürprizler hazırlayacaktı akasya'ya.zira aşka dokunan, aşktan yanardı.
(tanıtım bülteninden)
  1. rum kızı mari'yi sevdim önce. sonra kemal'e olan aşkını. kurgu da olsa bir zamanlar bir çok sevgilinin bu duruma düştüğüne eminim. belki de bu yüzden bu kadar çok sevdim romanı. gerçeklikten uzak değil... azıcık hayalperestlikle 'ya olduysa'yı harmanlayan bir olay örgüsü var.

    dik kafalı, ne istediğini bilen ve istediğine ulaşma azmini cebinden eksik etmeyen kadınları severim. bu yüzden sevmiştim akasya'yı...