1. bence biz erkekler bunun niye oyle pek onemsendigini anlamadan, sadece ise yaradigini bildigimiz icin yapiyoruz... o yuzden unutuluyor hep, cunku olay sifir romantizm, full pragmatizm...
 2. sevgiliye çiçek almak yerine sevgilinizle birlikte çiçek dikin. daha çok sevinecektir.
 3. sevimli bir eylemdir ama çiçek saksıdaysa ne bileyim koparılmamışsa çok daha güzeldir...
  ve her dakika yapılmamalı...
 4. ölü çiçekler ölü sevgiler içindir.
  ben olsam sevdiğime kitap yazardım.
  sonsuza dek yaşatırdım onu.
 5. adam kitap yazardım demiş bunun üstüne ne söylenir daha. ey cemaati you reads ne romantikler solup gidiyor farkındamısınız?

  edit: vay ben senin babanın sarap çanağına...
 6. çikolatayla birlikte kızları mutlu etmenin en kolay yolu ama her öküzlük ettiğinizde buna güvenmeyin sürekli olunca olayı kalmıyor.
  wtf
 7. bence gereksiz çok gözlemledim çiçek almak genel olarak erkeğin yapmış olduğu bir hata bir yanlış veya ona benzer bir durum varsa yaptığı eylemdir. şimdi düşünün bir kıza verdiğiniz sevgi veya yaşattığınız mutluluk mu önemli yoksa çiçek almak mı bence sadece kendimizi kandırmak tamam çiçek alalım ama hep onun gönlünü kırdığımız zaman değil hiç olmadık zamanlar da olsun ki bir anlamı olsun.
 8. çiçekçi arkadaşlar kusuruma bakmasın, iki söz söylemek istiyorum bu hususta.

  günümüzün çabuk tükenen aşklarının, içi boş hediyeleşmesi nazarımda şu çiçek alma meselesi.
  daha gereksiz bir hareket olamaz.
  sektör yaratmışlar hiç yoktan, lüzumsuz. bir sevgi göstergesi gibi sokmuşlar insanların aklına. almayanı dövecekler neredeyse.
  bayanlar da ayrı trip, erkeklerde ayrı.

  anacağzımın pek güzel bir lafı var yeri gelmişken söyleyim. " gönlümü kırmasın yeter. çiçek dediğin bu gün var yarın yok. ama o benim, ben onun ömür boyu yanındayım."

  illa ki gülümseme mi olmak istiyorsun sevdiğinin yüzünde?
  git güzel bir şiir kitabı al, zülfü aklına düştüğünde.

  elinden geliyorsa yüreğini de emeğine katıp vereceğin bir şey yap gönlün düşsün gönlüne.

  git mektup yaz be güzel kardeşim hiç birini yapamıyorsan.

  ama şu para harcatmak için icat edilmiş, hiç bir anlamı olmayan hediyeleşmeyi yapıyorum diye güzelim çiçeklerin katline ortak olma!

  gel onlar da dalında güzel dursun.
  olamaz mı?
  pek de güzel olabilir *
 9. yorumlara baktığımda hemen biz erkekler bilmem ne falan denmiş. ben bir kadın olarak sevgilime (kendisi de erkektir) 2 kez çiçek aldım. aslında çiçek öyle hoşuma giden bi hediye değildir ama karşıdaki mutlu olacaksa neden olmasın?
  2. çiçeği ofisine yollamıştım o kadar heyecanlanmış ki tornavida ile imza atmaya kalkmış -ofis arkadaşları anlattı- ve hala saklar buketi gözleri o çiçeklerden daha güzel olmasına rağmen.