1. kaynanaların birincil kozu budur. kızımı ya da oğlumu seviyorsan bizi de seversin çünkü o da bizi seviyor. ha onu sevip bizi sevmiyorsan senin onu sevmende bir yanlışlık vardır tarzında bir koz öne sürebilirler. kişisel olarak sevdiğim kişilerin sevdiği şeyleri severim, onları seveceğim hale getiren şeyleri de severim.
    abi
  2. - belki de sevmeyi güzel kılan şeylerden biride budur. kendini aşmak, bazı azalmış şeylerin üstüne artık daha fazla şeyler koymaktır. daha önce gitmediğin yada daha az gittiğin yerleri keşfetmektir işin güzel taraflarından biride. hiç hayal dahi edemeyeceğin biri olursun bu sayede belli olmaz. figüranı olurum dediğin olayların başkahramını da olursun bakarsın. zaten sevmek değil miydi ? en güzel şeylerin başlangıcı.

    -sevmek yeterli mi o zaman? diye sorsan. "her zaman yetmez" diyenlerdenim bende. büyük bir eylem sevmek. yukarıdaki yazdıklarım kısa kalır etkilerinin yanında. o yüzden herkesin harcı da değil . olmamalı da. kaldı ki senin sevdiğin şeyleri sevebilecek birinden bahsetmek ayrı bir parantez aslında. sevgiden ne kadar konuşsak da içi hep boş kalıyor bakmayın. sevgi denildiği zamanlar bir bütünlük kurmak zor.

    -aynı şeyleri sevmeniz mühim değil. aynı şeyleri sevmeyin yeter.