• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.00)
sex and the city
kariyer sahibi ve başarılı new york’lu dört kadın arkadaşın hikâyesini anlatmaktadır. gazeteci carrie bradshaw, new york’ta bir gazetede kadın erkek ilişkileri ve seks üzerine köşe yazıları yazmaktadır. carrie yazılarını yaşadığı ilişkilere dayandırmakradır. mr. big ile olan ilşkisi onu derinden etkilemektedir. avukat olan miranda erkekler ve aşk konusunda katı kurallara sahiptir ve aşık olmadan ilişkilerini yürütmeye çalışır. kendine ait halkla ilişkiler şirketi olan grubun en çapkını samantha, sürekli ilişki yerine tek gecelik ilişkileri tercih etmekte ve bu nedenle fazla seçici davranmamaktadır. grubun en romantiği ve tutucu yapıya sahip olanı charlotte’ın en büyük amacı ise mükemmel, genç ve zengin bir erkekle büyük bir aşk yaşayarak mükemmel bir düğünle evlenmektir...

( vikipedi )
 1. new yorklu 4 kadının ilişkilere bakış açıları anlatılır dizide. bu kadınların farklı karakter yapıları olduğu için, bir olay karşısında neredeyse bir kadının verebileceği hemen hemen her tepkiyi görebiliriz. biri çok muhafazakar davranırken ( bize göre değil tabi onlara göre ) diğeri çok rahat tepkiler verebiliyor ya da biri mantık çerçevesinde olması gerekeni söylerken diğeri duygularını ön plana çıkartabiliyor. bu tepkileri, bu 4 kadına paylaştırsak bile öyle bir an geliyor ki en olmadık tepkiyi en olmadık kadın veriyor. bence dizinin kadın duygularını iyi yansıtmasının sebebi bu. sadece siyah beyaz yok bol bol griler var ve her grinin tonu aynı değil.

  adından ötürü ilişki deyince ilk akla gelen erkeklerle olan ilişkileri olsa da aslında arkadaşlıkları çok daha güzel işlenmiştir. izlediğim yere kadar * çok kırıcı diyebileceğimiz çok şey söylediler, çok şey yaptılar ama birbirlerini bırakmadılar. zor zamanlarında olduğu kadar güzel zamanlarında da birbirlerine arkadaşlık ettiler. ölümü, doğumu, hastalığı,düğünü her olayı birlikte karşıladılar. bilmiyorum bazıları için çok inanılmaz gelebilir,gerçek hayatta bu kadarı olmaz denebilir ama benim dizide en sevdiğim yön bu.

  sonuç olarak tatlı bir dizi. o dönem için cesur olabilir ama günümüzde artık klasik olduğu için izlenebilir. bir artısı da sizi 2000'lerin başına götürerek nostalji yapmanıza olanak sağlaması.
 2. herkes gibi benim de carrie nin aidan dururken neden big e takıldığını anlamadığım dizi
  bir de manolo blahnik ayakkabılar var tabii
 3. carrie karakterinin harika kabanlar giydiği dizi. ne ayakkabı ne çanta, kadının kabanlarının hepsine aşık olurdum. hele o oversize'lar..