1. tunay bozyiğit'in iyi ki hayata geçirmiş dediğim 7 albümünün genel adıdır. hayat, aldı gitti, sen hiç mi bahar görmedin ilk aklıma gelenleridir.
  wtf
 2. azerbaycan asıllı farsî şair, edebiyatçı ve besteci tunay bozyiğit önderliğinde hayata geçmiş müzik albümü dizisidir. albüm dizisi, "seyduna ve şahrud türküleri" isimiyle de bilinir. 2002-2015 seneleri arası toplam yedi albüm yayımlanmıştır.

  albümlerdeki eserlerin sözleri tunay bozyiğit imzalı şiirlerden oluşmaktadır. besteleri de yine kendisine aittir. bir parçanın içerisinde tunay bozyiğit tarafından okunan bir şiirin, sonraki albümde yahut albümlerde bestelenmiş bir şarkı hâline gelmiş olduğunu görebilirsiniz. vokallerde ise çeşitli türk halk müziği sanatçıları yer alır.

  seyduna, ünlü alamut kalesi efsanesinin yaratıcısı hasan sabbah'ın diğer adıdır. alamut kalesi'nin altından geçen ve hayat veren ırmak anlamına gelen şahrud ise aynı efsanenin bir parçasıdır. iran'ın güneyine benzemeyen kuzey kesimi, fars-türk kültürü ile harmanlaşmış bir coğrafya olup bir ucu şahrud, bir ucu horasan'dır.


  türkî, azerbaycanî ve farsî kültürle harmanlanmış mükemmel xxı. yy halk müziği eserleridirler.

  istanbul ağlıyor - ayrılık da sevdadandır - gitmek gerek - nefesimi - ahmak gönül - har - beter ol - istanbul yanar - kurşun susuşun - yakasız istanbul - kendime - üşümüşüm