• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (8.00)
şeytan incili - patrick graham
sarsıcı, nefes kesici ve gizemli!son sayfasına okuyana dek elinizden bırakamayacaksınız.1348, augustines de bolzano manastırı isa'nın şeytanın oğlu olduğunu iddia eden bir incil bulan rahibe yseult, şeytana tapanların işaretlerini taşıyan ve kurbanlarını çarmıha geren zalim bir keşişin bu kara metni ele geçirmesini önlemek için kendini elyazmasıyla birlikte diri diri duvarların arasına gömer.2006, maine-hattiesburg fbı çalışanı marie parks, geçirdiği bir kaza sonrasında olağanüstü yeteneklere sahip olmuştur ve uzmanlık alanı seri katilleri yakalamaktır. doğaüstü yetenekleri sayesinde, ormanın içindeki yanmış bir kilisenin harabeleri arasında dört gizemli kadının cesetlerini bulur. cesetler çarmıha gerilmiş ve işkence görmüştür. katilse yine aynı keşiştir...vatikan'ın görevlendirdiği şeytan çıkarıcılardan biri olan peder carzo şeytanın papa'yı çoktan ele geçirdiğinin ve kısa zaman sonra insanlık için her şeyin sona ereceğinin farkındadır. korkunç karanlığın dünyaya hâkim olmasını engellemek için marie parks'a yardım etmeye karar verir.marie parks ve peder carzo karanlığın hâkimleriyle karşı karşıya kalacak ve zamana karşı bir yarış başlayacaktır...'yılın başyapıtı!' (vsd)'patrick graham, iblislere özgü kurnazlıkların, sinsice bir becerikliliğin hâkim olduğu ve damarlarınızdaki kanı donduracak bu şeytani romanla büyük bir başarı yakaladı!" (le mutualiste) 'yeni tutkunuz şeytan incili! (...) heyecan ve gerilim dolu bir roman (...) bu kitap güneş kremi ve havlu gibi, deniz kıyısında mutlaka yanınızda olmalı !" (paris match) (kitap bilgileri idefix'den alınmıştır.)
 1. "yalancısınız. babanız şeytan için var oluyorsunuz ve onun tutkularını tatmin etmek istiyorsunuz.

  o hep ölümcüldü. gerçeklikle durmuyor çünkü onun içinde bir gerçeklik yok. bir yalan söylediğinde, çok derinlerinden konuşuyor. çünkü o yalancıdır ve yalanın babasıdır."
  aziz jean'ın incili (8, 44)

  "yedinci gün, tanrı, dünyadaki hayvanlara, onları yemeleri için insanları gönderdi. sonra, şeytan'ı derinliklere hapsederek, yaratımından vazgeçti ve şeytan, insanlara acı çektirecek tek varlık oldu."
  şeytanın incili, kötülükler kitabı'ndan altıncı vahiy

  "bütün büyük gerçekler, inkar ile başlar."
  george bernard shaw, annajanska.

  "yenilen tanrı şeytan'a dönüştü. yenen şeytan tanrı'ya dönüştü."
  anatole france, meleklerin isyanı
  one
 2. yüzyıllar öncesinden gelen bir efsanenin günümüzde işlenmesi söz konusu. kayıp bir el yazması, kitap boyunca bizi kıtadan kıtaya, çağlardan çağlara koşturuyor. dedektifin özel yeteneği sayesinde, çözülmesi zor cinayetler gün ışığına çıkıyor. ne yazık ki olaylar, sadece cinayetlerin çözülmesiyle bitmiyor. bu olayların arkasında, yüzyıllar boyunca gizliliğini korumayı başarmış bir örgüt var. ve bu örgütün kime hizmet ettiğini anlamak zor olmasa gerek. kitapta gerçeküstü olaylara da yer verilmiş. aslına bakarsanız romanın iskeleti, bu olağandışı olaylara dayanıyor.

  eğer gizemlerle dolu bir macera romanı okumak istiyorsanız size gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim şeytanın incilini.