1. bazı insanlarla aynı ülkede yaşamak öyle bir mutluluk ki, nispet edercesine seviliyorlar. yabancı biri anlamıyor onu, bize ait, bizim ruhumuza anlatıyor şarkılarını, her köşesinde biz varız. bu gibi insanlar çok az, ayrı bi gurur ve övünç kaynağı, ahmet kaya olsun, cem karaca olsun aynı hissi yaşatıyorlar bana. milli takım 5-0 yenmiş gibi hissediyorum.
  abi
 2. mutlu
 3. şarkılarına sarıldığım, şu hayattaki her anımı anlatabilen, çok sevdiğim sanatçı.
  'ne acı, ne acı insan kendine ne kadar yenik...'
 4. geçtiğimiz günlerde annesini kaybeden sanatçıdır.
  mert
 5. kendi sarkilarini yazip söylemesi takdire sayan. bu konuda da yetenekli. daha müzik hayatinin baslarinda stadyumlarda mars olacak sarkilari yazmak (olmaz olsun), insanliga dair umutlari dillendirmek (cocuk) ya da raki masasi vazgecilmezlerinden birini yaratmak (kaybolan yillar) yetenek ister.

  ajda pekkan gibi aranjmanlara sirt yaslayip, gül gibi gecinip gidebilirdi. yapmadi. gitti arabesk'in sehirlisini yapmaya giristi (firuze), eurovision'a ikinci dünya savasini anlatan bir sarki göndermeye calisti (bindokuzyüzkirkbes), anadolu'dan beslendi (isik dogudan yükselir), siirleri sarkilandirdi (deli kizin türküsü), balkanlara uzandi (dügün ve cenaze) ve daha niceleri.

  bir süredir ses ve sarki yazarligi konusunda sikintilar yasiyor. politik durusu ve bu konudaki samimiyeti ile ilgili elestiriler aldi basini gitti. sanki böyle bitmemeliydi.
 6. içinin güzelliği sanatına şarkılarına vurmuş güzel insan minik serçe
 7. kendi kendine yenik düşmüş bir insan dahadır kendisi.. biz gariban yüreklerimizin acısını onun şarkılarıyla dindirmeye çalışırken, o kalbi hamburgerden zararlı insanların politikasına karıştı. toplum olmadan sanat olmaz, olsa bile bir odanın içinde yaşanıp gittiği için onu yaşayanlarla beraber ölür. bu yüzden sanatçı halkın kardeşi olmalıdır. sanırım bu sefer sanatçı halkı sattı...  neyse benim de çok sevdiğim bir şarkısı:

  begonvil boy vermiştir şimdi
  yasemen basmıştır bodrum'u
  kokusu geldi rüzgarın,
  bir kelebek öptü boynumu
  sen şimdi gerdanını maviye,
  göğsünü bir yelkenliye,
  gönlünü ilk önüne çıkan yaz seferine bağlamışsındır...
  vurunca dibine sakız rakısının
  biraz da ağlamışsındır...
  benim yerime de sev
  bekletme hayatı
  bu kadarına razıysan, yaşa gitsin
  kaç kişiyiz savunan sevdayı...
  gözüme ilk damlası düştü,
  gelecek sonbaharın...
  yeni bir sayfanın öncüsü
  bakalım ne hediyesi zamanın...
  sen şimdi gerdanını maviye,
  göğsünü bir yelkenliye,
  gönlünü ilk önüne çıkan yaz seferine bağlamışsındır...
  vurunca dibine sakız rakısının
  biraz da ağlamışsındır...
 8. şarkılarına aşığım. konser versin de gideyim diye beklerken albüm çıkarmış, birkaçının sözlerini gördüm yine harikalar yaratmış. en kısa zamanda albümünü almayı planlıyorum, nolur artık konser de ver...