• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (9.33)
shantaram - gregory david roberts
“aşk, kader ve yaptığımız seçimler hakkında bildiklerimi öğrenmem çok uzun sürdü, dünyanın pek çok yerini dolaşmam gerekti ama hepsinin özünü bir anda, bir duvara zincirlenmiş halde işkence görürken kavradım.”

“eşsiz, kesinlikle çok cesur ve inanılmaz vahşi. shantaram en zengin hayal güçlerini bile hazırlıksız yakalayacak.”
-elle

“shantaram ilk cümlesiyle tavlıyor. heyecanverici, dokunaklı ve korkutucu... muhteşem bir roman.”
-detroit free press

“çok zekice... canlı karakterlerle dolu.ama shantaram'daki en güçlü karakter şehrin ta kendisi, bombay. roberts'ınhindistan'a, orada yaşayan insanlara duyduğu içten sevgi, kitabı okumayı daha da zevkli kılıyor. roberts bizi bombay'ıngecekondularına, uyuşturucu satılan mekanlarına, batakhanelerine, barlarına götürüyor ve, siz de gelin, diyor. biz de gidiyoruz.”
-the washington post (arka kapak yazısı)
 1. çok sevdiğim hindistan'a ait, muhteşem bir hikaye. okurken keşke hiç bitmese dedim. kitapta en sevdiğim karakter prabu. onun gibi bir dostum olmasını çok isterdim.
 2. avuatralya'da hapisten kaçan bir adamın, hindistan'da kendini bulmasını anlatan, suç dünyasında geçen sürükleyici bir roman. buruk, yoğun duygularla dolu bir kitap. özgürlüğü, her şeyin ötesine koyan birinin, bombay'ın ilginç mozaiğinde kendi gibi insanlar bulmasıyla renklenen hayatı. önemli farklar olmakla birlikte, yazarın hayatını da taşıyor. okuyucuyu, aklındaki bombay şehrinin bir sakiniymiş gibi hissettirdiğini söyleyebilirim; kokusu, dokusu, gürültüsü, kaosu... her şeyiyle.

  dağ gölgesi - gregory david roberts

  bu da devam kitabı. bitirdiğimde başlığına yazacağım.