1. ninja aleminin kralı, gerçek bir savaşçı ve taktikçi. yürü be shikamaru.

  ben ninjanın zeki, çevik, ahlaklı olanının severim. ama şerefsiz kishimoto sevmezmiş. shikamaru ki zekasıyla utanmasa geleceği görecek bir ninja, destekleyeni olsa hokage olacak bir ninja, her olayda " üşeniyorum yaa" diyip yine de her şeyi yapan ninja.

  shikamaru kanımca naruto evreninin en underrated karakteridir. hayır adamda bir gölge jutsusu var ki bütün naruto evrenindeki en güçlü jutsu. yeterli çakran olsun herkese tek at jutsusu. ama gel gör ki bu herif ne zaman bu jutsuyu yapsa pili bitmesi sebebiyle gücünü gösteremiyor. eee hani naruto denen torpilli velet (ki kendisi saltanatı getirmiştir hokagelik kurumuna) millete çakra dağıtabiliyordu. atsana bir iki pil de bizim shikamaru'ya, gitsin herkesi dize getirsin.

  ama naruto verir mi pil vermeez. çünkü naruto biliyor ki hokage olmak için en büyük rakibi bu koca yürekli eleman, shikamaru. haa yine shikamaru delikanlı, mütevazı bir adamdır da böyle şeyleri dert etmez.

  delikanlı demişken açalım biraz. kendisi doğuştan yeşilay üyesi olmasına rağmen, sensei'si asuma terörist grupların hain saldırısında şehit düşünce, asuma'nın sigarasını yakıp bağımlı olmuştur. işte bunlar hep hocasına duyduğu sevgi işte. tabii sonra bu teröristlerin ağzının payını da yine kendi verdi bu adam.

  kendisi naruto'nun da tek harbi dostudur. naruto'nun kötü günlerinde hep yanında olmuştur. ama gel gör ki naruto yine " ayy sasuke-kun beni öldürmeye çalışıyor ama aslında sevdiğinden" diyip sasuke'yi dost bellemiştir. öyle olsun naruto yazdık biz bunları.

  sonuç olarak ninjalığın felsefesini yazmıştır. tanrının naruto evrenindeki yansımasıdır.

  temari yengeye selamlar.
 2. büyük zekası, küçük aktifliği olan ninjadır naruto aleminde. kishimoto bakmıştır ki bu karakter çok güçlü, hemen azıcık çakra, uyuşuk bir kişilik yapmıştır ki dengelensin. klasik kishimoto işte. shogi (ki bir çeşit satranç) oynarken hiç tas yedirtmemesine rağmen çok iyi oynayan hocasına hiç kaybetmemistir.
  zekidir, kraldır ama senaryo kurbanı olmuştur.
  narutonun da en yakın danışmanıdır.

  !---- spoiler ----!

  temariyle evlendin iyi güzel hoş hatundu da, yaşlanınca bizim mahalledeki aysel teyzeye dönmüş temari. o ne öyle

  !---- spoiler ----!

  kral karakterdir, belki de tek sağlam karakter