1. izmir barosu avukatlarından. sezgi kırıt cinayetini 7 yıl uğraşarak aydınlatan yürekli, cesur, zeki, hırslı bir insan. ayşe arman sayesinde adı beynimize kazındı.

  "ölünün dili yok, ama benim var" diyerek cinayetin peşini bırakmamış. umarım adaletin yerini bulmasını sağlayacak sonunda.
 2. 15 dakika önce haberlerde izledigim ve helal olsun boyle bir insana, kadına, avukata dedigim kisi.

  sezgi kirit cinayetine gösterdigi ilgi alaka avukat olmasindan cok daha ötede, sibel önder'in yüreğinde bir yerlerde. ayşe arman'in yazisini okuduktan sonra tüylerim diken diken oldu.

  o tecavuzcu katil insanlara karsi boyle bir akıl, azim, özveri ve yürek hepimize örnek olsun.
 3. dün ayşe arman' in köşesinde okudum kendisini tebrik ettiğim avukat.
  vaka ile ilgili yapanlara aklıma gelen ne kadar kötü söz varsa ettim lakin adli tıpcilara daha çok hakaret ettim.

  olayın dikkat çeken tarafı cesedin hayat kadını olduğunda ne kadar değersiz olduğu ve olayın ne kadar çabuk kapatıldığı.
  o raporları veren beyinsiz adli tıp görevlileri de hesap vermeli.
 4. artarak çoğalmasını istediğim avukatlardan nitekim yapmış olduğu şeyi para ile ölçmek mümkün değil canı gönülden destekliyorum keşke savcılar hakimler böyle cesur ve azimli olabilseler.
 5. saadet öğretmen, sibel önder ve adlarını bilmediğimiz belki de yüzlerce cesur yürekli kadın... kadına karşı şiddet, taciz, tecavüzün alıp başını gittiği bu ülkede mesleği, ailesi ve hatta hayatı pahasına dimdik duran, bu karanlığın üstüne üstüne giden kahramanlarsınız hepiniz. sizin yanınızda yer almak boynumuzun borcu değil de nedir?
  iyi ki varsınız.