1. Sibel Üresin Kimdir
  1976 İstanbul doğumlu
  Davranış Bilimleri dalında eğitim almış
  Yaşam Koçluğu ve Aile Danışmanlığı eğitimlerini tamamlayarak uluslararası sertifika sahibi olmuş.
  Fatih Belediyesi, Ümraniye Belediyesi, Sıcak Yuva Vakfı, Mavi Haliç Derneği, İSEGEV Vakfı gibi kurumlarda eğitim ve seminerler vermiş.
  Halen Hilal TV'de 'Burda Hayat Var' isimli Kadın ve Aile Programını, VİZYONTÜRK Radyo'da 'Bir Derdim Var' programını hazırlayıp sunmakta.
  Habername.com sitesinde haftalık köşe yazıları yazmakta.
  Yaşam Koçluğu Sertifika Eğitimleri, Farkındalık ve Kişisel Gelişim Seminerleri vermekte.
  Aile ve Evlilik Danışmanlığı yapmakta
  Yazılı ve görsel medya dahil, tüm çalışmalarını MAWERA bünyesinde yürütmekte.
  Çok eşliliği savunmakta. Bir erkeğin dört kadınla evlenebilmesi için Medeni Kanunun değiştirilerek çok eşliliğin yasallaşması gerektiğini savunmakta.!!!!
  Sibel Üresin:Çok eşlilik yasallaşmalı
  Fatih ve Eyüp belediyelerine danışmanlık yapan Sibel Üresin, çok eşliliğin dinde olduğunu savunarak, “Çok eşlilik yasal olmalı” dedi.

  kaynak link : http://internethaberoku.blogspot.com.tr/2011/05/sibel-uresin-kimdir-sibel-uresin-km.html
 2. soyadını yaşama felsefesi haline getiren kadın.
 3. bunları söylerken aynı zamanda aldatmanın bir kadın tarafından da yapıldığının farkında ol(a)mayışı mı, aşağılayışı mı.
 4. erkek evlilik fikrine sıcak bakarsa bu kadınlar için fırsattır, erkek eşine vuruyorsa sizi sevmediği anlamına gelmez gibi fantastik fikirlere sahip kişi. çok eşlilik meselesine gelirsek; ben bugüne kadar yasal olmadığı için ikinci üçüncü eşinden ayırılanı görmedim. tabi birtakım sosyal haklardan mahrumiyet var ama onu da alan düşünsün.

  ayrıca bir erkek olarak çok da sır olmayan bir bilgi paylaşayım. bir erkeğe değil 4, 14 tane kadın ver, 15.'yi ister. o yüzden hiç bu tip şeylere gerek yok. kültürümüzde zaten yok. bir de azıcık empati yahu. arap toplumlarında bu normal, onlara diyecek sözüm yok ama hangi türk kızı/kadını üstüne eş alınmasını ya da ikinci, üçüncü eş olmayı ister?
 5. "müslüman bir kadınla müslüman bir erkek nikah altında beraber olduktan sonra kadın parasını almalı" demiştir.

  o zaman sorarlar sana, "senin fiyatın kaç?" diye.
 6. daha önceden adını duymadığım , hatta sol framede "sibel üresin" başlığını görünce "sibel kim ; neden üresin ?" diye tepkiyi yapıştırdığım , şöyle bir kim olduğuna bakınca yaptıklarıyla , yorumlarıyla , "eşime arkadaşımı tavsiye ettim" gibi saçma sapan sözleriyle sinirlerimi hoplattıran kadındır kendileri.
 7. gideri vardır efem, hem bence çoğumuzdan daha renkli bir seks hayatına sahip. libidonuzun türbanlı bacısı.